Здавна вважали, що Казанська ікона Божої Матері є чудотворною, здатна вилікувати від різних хворіб, особливо недуги із зором. Люди вірили, якщо щиро звернутись з молитвою до неї, вони отримують благополуччя, здоров'я та сімейний достаток. Що можна робити у цей день та про прикмети і заборони – розповість 24 Канал.

Це цікаво знати Православний календар на листопад: як зміняться дати релігійних свят

Що не можна робити 4 листопада

Наші предки були переконані, що у це свято не можна працювати. До цього дня потрібно було закінчити усі польові роботи, будівництво та ремонти. Натомість краще було б присвятити свій час молитві до ікони.

День Казанської Богоматері вважався жіночим святом, оскільки Богородиця була заступницею матерів і всіх жінок. Традиційно на початку листопада чоловіки поверталися із заробітків. На честь цього жінки влаштовували пишні застілля і робили домашнє пиво.


Яке свято відзначаємо 4 листопада / Фото Pixabay

Народні прикмети

  • Не можна плакати, бо інакше цілий рік литимуться сльози.
  • Обов'язково спостерігали за природою і погодою у цей день: якщо падає дощ – буде рясний урожай, якщо немає – рік буде голодним.
  • Якщо зранку туман – деякий час ще буде тепло.
  • Цілий день сонячно – скоро буде похолодання.

День в Україні та світі

У світі відзначають Міжнародний день добра, День дорожнього регулювальника, День здорового глузду та День якісної роботи.

В Україні 4 листопада святкують День залізничника, адже саме в цей день до Львова через Перемишль прибув перший потяг міжнародного сполучення "Ярослав" із Відня.