Ісус Христос народився у сім'ї Діви Марії та її чоловіка Йосифа, які мешкали у Назареті. Якось імператор Августин наказав усім прибути у Вифлеєм, бо він хотів зробити перепис населення. Тому Йосиф і Марія були змушені поїхати, пише 24 Канал.

Теж корисно Календар свят та вихідних на грудень 2023 в Україні: чи будуть українці відпочивати на Різдво

Ніч подружжя провело в хліву для овець, оскільки не знайшло іншого місця. Там Діва Марія і народила Ісуса Христа. Поки немовля лежало у яслах з сіна, на небі з'явилася яскрава зоря. Першими, кому ангел приніс благу звістку, були пастухи, які знаходились на околицях Вифлеєму.

Згодом Вифлеємську зірку побачили три мудреці. Тому вони прийшли до Ісуса Христа з дарами: золотом – символом данини цареві, смирною – символом данини смертній людині та ладаном – символом подарунка Богові.

День преподобномучениці Євгенії Римської

Євгенія Римська народилася у сім'ї префекта Єгипту Філіпа. Чоловік був язичником, однак, спілкувався з людьми, які сповідували християнську віру. Завдяки батькові, Євгенія знала латинську та грецьку мови.

Одного разу преподобномучениця вирішила стати християнкою. Річ у тім, що вона знайшла та прочитала писання апостола Павла. Після того Євгенія пішла у римський монастир. Саме через це жінку наказали стратити. Це трапилося у переддень Різдва.

Що не можна робити сьогодні

  • Не можна вживати м'ясні та молочні продукти, оскільки 24 грудня – останній день Різдвяного посту.
  • Заборонено влаштовувати гучні гуляння.
  • Не можна вінчатися.
  • Не варто сваритися, злитися, лихословити, заздрити та обманювати людей.
  • Церква забороняє ворожити.

Народні прикмети

  • Якщо небо буде зоряним, то наступного року кури добре нестимуться.
  • Якщо почнеться снігопад, то наступного року матимете хороший врожай.
  • Якщо вдень співатимуть пташки, то весна прийде рано.
  • Якщо побачите іній на деревах, то чекайте мокрого літа.
  • Якщо цілий день температура повітря різко змінюватиметься, то в лютому буде мороз та сніг.

Що ще відзначають

Сьогодні – День працівників архівних установ України. Свято запровадив Президент України Леонід Кучма у 1998 році, видавши відповідний Указ. Саме 24 грудня 1993 року Верховна Рада України прийняла закон «Про Національний архівний фонд і архівні установи».

Також у багатьох країнах 24 грудня святкують День ґоґоль-моґолю. Це традиційний різдвяний напій, який готують з молока або вершків, цукру та збитих яєць. Сьогодні варто провести день з рідними людьми та насолодитися смаком ґоґоль-моґолю.