Матір Божа з'явилася на світ у родині Йоакима й Анни, які до 70 років не мали дітей. Старенькі молилися 40 днів, аби Господь подарував їм дитину. Невдовзі в саду Анні з'явився Ангел, який заявив, що скоро вона народить донечку, яку треба назвати Марією.

Читайте також День вчителя 2020: дата святкування і традиції

Янгол наказав їй відправлятися в Єрусалим, аби вона біля Золотих Воріт зустрілася з Йоакимом. Марія народилась близько 15 року до Різдва Христового. Дівчинку змалку готували до Великого Служіння Богу, яке почалось у віці 3 років походом у храм Пресвятої Богородиці.

Іменини сьогодні святкує Марія.

Народні прикмети на 21 вересня

– Якщо погода хороша – осінь буде теплою.

– Дощ, який йде з самого ранку, може затягнутися ще на 40 днів і привести за собою ранню і дуже холодну зиму.

– Якщо ранкове сонце швидко висушить росу, не варто очікувати зимою багато снігу, а якщо роса буде сохнути до обіду, то попереду дуже сніжна зима.

– Прийшла Пречиста – на дереві чисто, а прийде Покрова – на дереві голо.


21 вересня – Різдво Пресвятої Богородиці

Що можна робити 21 вересня

  1. Молитви до Пресвятої Богородиці майбутніх матерів про здоров’я та щастя дітей, на яких вони чекають, у цей день мають особливу силу.
  2. З давніх часів також в цей день жінки рано-вранці намагалися піти на водойму. Вважалося, що якщо жінка в цей день вмиється водою до сходу сонця, то краса її збережеться до самої старості.
  3. У цей день добре було робити весілля і ходити родинами в гості.

Що не можна робити 21 вересня

  1. Не можна працювати в цей день, займатися важкою фізичною працею.
  2. На свято забороняється лаятися і проявляти злість.
  3. Після святкової вечері залишки їжі категорично не можна викидати. Їх потрібно віддати або нужденним людям або тваринам.