Про створення нового фільму вперше заявила кіностудія Warner Bros. в березні 2017 року. Однак представники наголошували, що творці оригінальної "Матриці" сестри Вачовскі не залучені до роботи, що можна аргументувати тепер словами Зака Пенна, який зазначив про зовсім новий проект.

Читайте також: Зірка "Матриці" Лоуренс Фішберн розлучився з дружиною після 15 років шлюбу

Про головних акторів як тоді, так і зараз, поки що нічого не відомо, однак в ЗМІ подейкували, що претендентом на головну роль є Майкл Б. Джордан, який зіграв у "Станція "Фрутвейл", "Крід: Спадщина Роккі" та ще в близько 30 кінострічках.


Майкл Б. Джордан

У своєму Twitter Пенн пояснив, що сценарій, над яким він працює, "не перезавантажений". Що більше цікаво, він також зазначив, що це не продовження історії Нео, а ще одна історія, яка розповідає історію, задану у всесвіті.

Такий проект він назвав словом "Animatrix" – тобто це аніме-антологія коротких фільмів про природу самої Матриці, але розповіді, розказані всередині, не стосуються жодного з головних героїв. У той же час, комікси мали аналогічний підхід, але також відрізнялися концепціями. Тому, з огляду на те, що фільм не перезавантажується і це не сиквел, можна з упевненістю припустити, що проект є одноразовим, що може привести до інших потенційних фільмів і розширення "всесвіту" "Матриці".

Пенн також зазначив, що проект, над яким він працює, все ще дуже повільно розвивається і що вони ще не готові почати попередню підготовку фільму. А про дату виходу фільму Зак Пенно звісно ж не розповів.