Про відповідне дослідження йдеться у Evolutionary Psychology journal.

Читайте також: Яких чоловіків уникають жінки: 9 типів поведінки

Під час дослідження вчені записали голоси десяти чоловіків та десяти жінок, які не перебувають у шлюбі. Половина учасників експерименту зраджувала своїм партнерам, тоді як інші зберігали вірність.

Учасників попросили порахувати до десяти. Записи дали прослухати групі з 152 волонтерів і вони мати визначити, які голоси належать "зрадникам". Для цього вони використовували шкалу від одного (не схильний до зради) до десяти (вкрай схильний до зради). Як вияснилося, піддослідним вдалося досить точно виявити невірних партнерів.

При цьому, за словами вчених, учасники частіше звинувачували у зрадах чоловіків. Водночас жінки проявляли підозрілість і ставили вищі бали, ніж чоловіки.

Науковці вважають, що волонтери реагували на виразні інтонації і відсутність пауз під час мовлення – ці характеристики, властиві екстравертам, сприймалися як ознака невірності. Крім цього, з ризиком зради асоціювалася нечітка чоловіча мова.

Низькі голоси і чоловіків, і жінок також частіше викликали підозру. Чоловіки при цьому частіше помилково звинувачували незнайомок з низьким голосом у зраді, ніж жінки. Дослідники пов'язують це з тим, що чоловіки вважають низький тембр голосу у жінок кокетливим та спокусливим.