Міжнародна компанія організація Amnesty International та відома голлівудська акторка Анджеліна Джолі оголосили про створення книжки для підлітків, що розповідатиме про їхні права. Про це повідомляє 24 канал.

Цікаво У Львові презентували Музей міста у підземеллі ратуші: фото і відео

Книжка матиме назву "Знай свої права (і заявляй про них)". Вона звертатиметься до дітей старше 13 років і розповідатиме про основні їхні права та як їх використовувати чи набувати у реальному житті. Для кращого сприйняття всі групи прав доповнююватимуться історіями від дітей-активістів з усього світу.

Сьогодні молоді люди готові змінювати світ. Але на їхньому шляху стоять дезінформація дорослих, недостатня обізнаність про права та незнання того, як застосовувати ці права у власних країнах і обставинах. Ми маємо розширити їхні можливості та надати їм інструменти для посилення боротьби,
– прокоментувала видання Анджеліна Джолі.

Ідея створення книжки в авторів виникла через непроінформованість дітей, та й подекуди дорослих, про їхні можливості. Через це вони часто не можуть самостійно себе захистити, хоч і мають на це цілковите право.

Автори видання співпрацюють з дітьми, молодими людьми та адвокатинею з прав дитини Джеральдін ван Бюрен – однією з авторок Конвенції ООН про права дитини. Книгу опублікують вперше у вересні 2021 року у Великій Британії.

14-річний Дуан з Австралії, історію якого розповідають у книжці, сказав: "У Австралії були викрадені покоління дітей і уряд досі забирає дітей корінного населення у їхніх батьків. Ми маємо вивчати свої права у школі і вдома і ділитися з усіма тим, що продовжує відбуватися з такими дітьми, як ми. Ми повинні знати наші права, аби мати можливість боротися за краще майбутнє".