Обкладинку опублікували сьогодні, 21 серпня, і вона швидко розлетілася мережею. Поки громадяни Білорусі борються із диктатурою Лукашенка, їх підтримують мільйони людей у різних куточках планети.

До теми Вирішальні дні: чому Лукашенко – політичний мрець?

На червоному тлі обкладинки зображена жінка з квіткою у руці, яка впевнено дивиться вперед. Надзвичайно промовистим є підпис такого зображення: "Сила квітів: жінки очолюють рух за зміни". У нелегкий для своєї країни час жінки не залишаються осторонь, а беруть участь у протестах, хоча й потерпають від дій силовиків. Вони показують свою силу та незламність, не бояться висловлювати власну думку у боротьбі за демократію.


Нова обкладинка The Guardianото: theguardian.com

Протести в Білорусі: головне

  • Після оголошення результатів президентських виборів, які відбулися 9 серпня, сотні людей вийшли на вулиці міст. Причиною мирних акцій протесту стало те, що громадяни не погоджуються з перемогою Олександра Лукашенка та вважають вибори сфальсифікованими.
  • Згідно з офіційними даними Лукашенко отримав 80,01%, а його головна опонентка Світлана Тихановська – 10,12%.
  • Згодом мирні демонстрації переросли у криваві сутички із силовиками. ОМОН жорстоко розганяв та затримував активістів. Дехто з протестувальників просиділи у СІЗО декілька днів. Їм не дозволяли контактувати з рідними. Ба більше, силовики мордували та катувати мітингарів.
  • Страйки, демонстрації, мирні мітинги тривають вже 13 днів. Головні вимоги активістів: проведення чесних виборів, звільнення усіх політв'язнів, покарання ОМОНівців, які били та катували демонстрантів.
  • Станом на 21 серпня офіційна влада Білорусі підтвердила смерть чотирьох людей, які загинули під час протестів. Правозахисники наголошують, що жертв було більше.