Час новорічних і рідзвяних свят завжди ототожнюється з очікуванням чудес та магії. В кожної країни є свої традиції та бачення цих святкувань, та всі дітлахи світу у цей період чекають на нього – дідуся із сивою бородою, в червоному костюмі і величезним мішком, наповненим різноманітними подарунками.

До слова Коли день святого Миколая: найцікавіші традиції в Україні та світі

Хто такий Йоулупуккі?

Йоулупуккі у скандинавських країнах є чарівним дідом-дарувальником, який живе у Лапландії разом із ельфами-помічниками та обдаровує дітей подарунками на Різдво.


Лапландський Йоуллупуккі

Історія

Цікаво, що традиція цього різвяного персонажу у Фінляндії склалась в доволі неординарному стилі. Справа в тому, що "Йоулупуккі" перекладається з фінляндської як "різдвяний козел". Тому, недивно, що в Середньовіччі Йоулупуккі одягався в костюм із козиної шкіри, а за іншим повір'ям – роздаровував подарунки, проїжджаючи верхи на козлику.


Хто такий Йоулупуккі

Фінляндський різдвяний дід має реальну адресу у Лапландії, куди всі охочі діти можуть надіслати йому листа з побажаннями. З 1927 року на горі Корвантурі облаштований будиночок, де мешкає чарівний дідусь. Кажуть, що територія, на якій він живе, має форму вух, через що дідусь може чути всі найпотаємніші мрії і бажання дітей.

У своїй резиденції Йоулупуккі живе разом із дружиною Муорі та гуртом ельфів-помічників, які допомагають йому виготовляти та запаковувати подарунки для всієї малечі Фінляндії. Згідно з легендою, ці ельфи живуть у Печері Еха, звідки слухають, як себе поводить кожна дитина протягом року, а потім передають цю інформацію Йоулупуккі, який натомість вже буде думати чи вітати цю дитину зі святами, чи подарувати їй полінце.

Також у дідуся є вірний друг та улюблена тварина – молодий північний олень Рудольф. Особливість Рудольфа в тому, що він має червоного яскравого носа, який освітлює шлях Йоулупуккі, коли той їде роздавати дарунки дітям.

Різдво у Фінляндії святкують три дні – з 24 грудня по 26 грудня. А за звичаєм, Йоулупуккі любить дарувати діткам подарунки особисто в руки, тож фінляндці першими зі всіх отримують омріяні пакунки ввечері 24 грудня.