Про це йдеться в Thehealthyharmony.

Алергічні реакції – реакції імунної системи, які трапляються кожного разу, коли ваше тіло помилково вважає, що їжа є небезпечною. Більше 160 продуктів можуть спричинити алергію. Для дорослих найчастіше харчові алергії спричиняють фрукти, молюски, овочі, молочні продукти та арахіс. Дослідники зазначають, що чоловіки більш схильні до алергії на вказані продукти, ніж жінки.

Читайте також: Чотири продукти, які забезпечать вам здоровий колір обличчя.

Часте виникнення алергії у дорослому віці пов'язане з тим, що в людей може погіршуватися імунна система, і продукти, які в дитинстві алергії не викликали, в дорослому віці можуть завдати клопотів здоров'ю. Також, харчова алергія може стати неприємною несподіванкою, коли ви споживаєте продукти, які раніше не пробували, відповідно, і не могли знати, що вони можуть викликати харчову алергію, вважають медики.

Медики зазначають, що харчові алергії можуть негативно вплинути на вашу шкіру, лімфатичні вузли, шлунково-кишковий тракт і серце та виділяють п'ять симптомів, на які варто звернути увагу:

1. Будь-які червоні плями на шкірі, або виникнення свербіння після прийому певних продуктів є алергічною реакцією.

2. Якщо ви помітили зміну кров'яного тиску або зміну серцебиття – це також може бути алергічною реакцією.

3. Одним із симптомів харчової алергії також може бути свербіж у ділянці роту та сухий кашель. Зазвичай це трапляється з овочами або фруктами, які мають білки, подібні до пилку.

4. У випадку, якщо після споживання їжі, у вас почалося запаморочення або виникли болі в животі не слід одразу телефонувати в швидку і підозрювати харчове отруєння. Якщо така реакція спостерігається кожного разу після споживання певного продукту – це алергія.

Але тут варто зазначити, що якщо у вас є непереносимість їжі, яка пов'язана з проблемами травлення, то на відміну від алергії, непереносимість їжі не є імунною реакцією і зазвичай супроводжується менш важкими симптомами.

5. Якщо ви регулярно виявляєте принаймні одну із цих ознак після споживання їжу, варто звернутися до алерголога, який допоможе діагностувати причину алергії. Після цього фахівець також може порекомендувати дотримуватися журналу харчування.

Алергологи рекомендують, що якщо у вас виникли лише помірковані симптоми алергії, необхідно звернутися до фахівця, який повинен скласти вам програму екстреної терапії, щоб знати, як діяти у випадку погіршення стану здоров'я. Наприклад, людям, у яких є алергія на певні продукти, медики рекомендують носити з собою адреналін (медичний препарат).