Для того, аби уникнути зараження землі, треба забрати з ділянки все бадилля, яке залишилось після томатів та спалити. Також можна обробити ґрунт деякими розчинами та посадити рослини, які наситять його корисними елементами. Про що йдеться – розкаже 24 Канал.

Сподобається кожному 6 найсмачніших ранніх сортів огірків

Які рослини варто посадити після помідорів

Після того, як ви прибрали залишки від кущів помідорів, на ділянці можна посадити сидерати. Це рослини, які покращують структуру землі та наповнюють її корисними речовинами. Коли паростки виростуть на 15–20 сантиметрів, їх треба зірвати та перекопати разом з землею.

  • Гарним вибором для посадки після томатів стане біла гірчиця. Її слід брати, якщо ви знаєте, що в землі можуть жити шкідливі мікроорганізми. Біла гірчиця допомагає позбутися патогенів.


Біла гірчиця / Фото "Сам собі агроном"

  • Така рослина з бобових, як віка, також гарно позначається на стані ґрунту. Він стає більш родючим та збагаченим корисними речовинами.


Віка / Фото "Аграрії разом"

Також грядку після томатних кущів можна полити деякими розчинами. Наприклад, поповнити запаси азоту можна завдяки настою коров'ячого гною. Знадобиться 1 кілограмів коров'яку розчинити у 1 відрі нехолодної води. Хай стоїть так 2-3 дні. Готово до використання.

  • При нестачі в землі фосфору та калію, треба підживити її попелом. Розчиняємо у відрі води 100 грамів речовини та залишаємо, аби настоялося. Можете поливати землю.