Так, частину плодових дерев досвідчені садівники не рекомендують обрізати в цю пору року. Детальніше розповідає 24 Канал.
До речі Які дерева не можна обрізати у жовтні: досвідчені садівники не рекомендують
Обрізання плодових дерев
Необхідно дуже обережно підходити до обрізання плодових дерев. Неправильно проведена процедура може спричинити проблеми з ростом і врожайністю.
Черешню краще обрізати максимум до початку жовтня. Пізніше – можете порушити нормальний процес цвітіння й плодоношення.
До речі, частина садівників переконані, що осіннє обрізування дерев допустиме лише в районах, де м'яка та нехолодна зима. Зокрема, на Півдні. Натомість на Півночі краще провести відповідну процедуру навесні.
Морози, які настають незабаром після осінньої обрізки, можуть спричинити вимерзання кори на місцях зрізу. Окрім того, висушити деревину, а це зазвичай призводить до загибелі рослини.
Зауважимо, що груші, як і яблуні, не рекомендують обрізати щороку. Осіннє санітарне обрізування допустиме, тільки доки на вулиці плюсова температура. Якщо ж несподівано вдарили морози, процедуру необхідно перенести на весну.
Дізнайтеся також Коли і як підрізати виноград на зиму: важливі поради експертів
Як підготувати дерева до холодів
Слід також не забувати про осіннє підживлення дерев. Його рекомендують робити, коли вже повністю зібрали врожай. Так, під плодові дерева закладають фосфорно-калійні добрива. Завдяки їм вдається підтримати правильний обмін речовин.
Також варто потурбуватися про вологозарядковий полив. Його основне завдання – добряче промочити ґрунт під кожною рослиною. Восени такий полив здійснюють, коли температура тривається на позначні 1 – 3 градуси за Цельсієм.
Якщо говорити про норми поливу, то вони залежать від культури та віку самої рослини. До прикладу, доросла яблуня проситиме від 50 до 60 літрів на 1 квадратний метр пристовбурового кола. Натомість молоді зерняткові культури – 35 – 40 літрів.