Також сьогодні відзначається День ручного письма. Детальніше про ці свята читайте на сайті 24 Каналу.

Теж цікаво За новим стилем: календар релігійних свят на січень 2024 року

День пам'яті священномученика Климента

Климент Анкірський народився у Галатії – це один із регіонів Малої Азії. Він був зовсім маленьким хлопчиком, коли втратив батьків. Цікаво, що матір Климента сповідувала християнство, а батько – язичництво. Одного разу жінка, на ім'я Софія, вирішила усиновити хлопця. У той час якраз прийшов голод, від якого помирало багато людей. Тому Климент допомагав Софії піклуватися про нужденних.

За життя Климент був читцем, дияконом, пресвітером, а згодом став єпископом Анкірським. Одного разу імператор Діоклетіан наказав ув'язнити чоловіка. Адже людей, які сповідували християнську віру, в той час суворо карали.

Через те, що Климент відмовився поклонятися ідолам, його підвішували на дереві, закидували камінням та палицями, обпікали вогнем і різали. Однак рани допомагали зцілювати ангели, яких посилав Ісус Христос.

День пам'яті мученика Агафангела Римлянина

Коли Діоклетіан наказав відправити Климента до Нікодимії, священномученик познайомився на кораблі з Агафангелом. Страждання чоловіків не закінчились. Адже в Нікодимії на них також чекали катування, зокрема святих закидували камінням.

Коли Клименту та Агафангелу вдалося врятуватися, вони почали лікувати інших людей та розповідати їм про Господа. Після цього мучеників відправили в Анкару, а потім в Амісію, де знову жорстоко катували.

Після смерті імператора Максиміліана, Агафангелу відсікли голову. Згодом вбили й Климента, який передбачив свою смерть.

Що не можна робити

  • Не можна сваритися та лихословити.
  • Краще відмовитися від поганих звичок.
  • Не варто йти на важливі зустрічі та приймати будь-які рішення.
  • Заборонено відмовляти у допомозі нужденним.
  • Вагітним краще не стояти на порозі, бо дитина буде часто хворіти.

Народні прикмети

  • Якщо вигляне сонце, то весна буде ранньою.
  • Якщо почуєте синичок, то скоро прийде похолодання.
  • Якщо вдарить мороз, то у серпні буде жарко.
  • Якщо почнеться снігопад, то чекайте на багатий врожай.

Що ще відзначають

Щороку 23 січня відзначається День ручного письма або День почерку. Свято запровадила Асоціація виробників письмових приладів у 1977 році. Дату обрали невипадково, адже в цей день народився Джон Генкок, третій президент Континентального конгресу. Він був одним із тих, хто у 1776 році підписав Декларацію про незалежність Сполучених Штатів Америки.