На спині
Ця поза є найкращою для швидкого засинання. Вона допомагає голові, шиї і хребту підтримувати нейтральну позицію, надаючи можливість кісткам і м'язам тіла максимально релаксувати. Ця поза добре підходить для боротьби з печією: якщо голова не згинається і є в положенні над тілом, а спина рівна – шлунок розташовується нижче стравоходу, тому шлунковий сік не зможе потрапити назад в стравохід.
Для тих, хто дбає про красу, спання на спині дозволяє уникнути зайвого розтягування шкіри обличчя.
Проте у цієї пози є й недоліки. У положенні на спині нижня щелепа западає, викликаючи проблеми з диханням. Тому часто люди можуть хропіти, засинаючи в такому положенні.
Читайте також: Фізичні вправи покращують сон: вчені
Спання на спині протипоказане людям з важкими захворюваннями – бронхіальною астмою, епілепсією, хронічними обструктивними захворюваннями легень. Не рекомендується вона до застосування людям похилого віку та вагітним жінкам.
На боці
Дана поза для сну забезпечує оптимальне положення шиї і спини, запобігає можливу появу хропіння і не має протипоказань. Сон на боці відмінно підходить для вагітних. Лежання на лівому боці сприяє нормалізації кровотоку в організмі.
На животі
Лежачи на животі, неможливо підтримувати належне положення хребта. Все тіло скручується і перекручується, що призводить до збільшення навантаження на суглоби і м'язи. Як наслідок, після такого сну з'являються розтягнення, запалення м'язів або защемлення нервів.
Читайте також: Чим небезпечний короткий сон та як привчити організм висипатись – корисна інфографіка
Єдина перевага цієї пози в тому, що вона найбільш ефективно протистоїть виникненню хропіння.
З подушкою між колінами
Під час сну на боці вільна нога, яка не впирається в поверхню ліжка, може ковзати вперед, викликаючи обертання попереково-крижового відділу хребта. Це завдає незначного болю в тазостегнових суглобах і спині. Подушка, затиснута між колінами, вирішує цю проблему.
Поза ембріона
Якщо ви не ембріон, краще не займайте його положення і не підтягуйте коліна до грудей, стискаючи в клубок. Позиція має недоліки такі ж, як у лежанні на боці. При цьому поза практично позбавлена плюсів: шия і хребет незручно вигнуті. До того ж йде тиск на діафрагму, а значить, заважає процесу дихання.
Щоб більше довідатись про власний сон, слід провести над собою експеримент. Потрібно постежити деякий час за тим, в якій із позицій прокидаєтесь вранці. Саме це положення організм і впродовж ночі вибирає найчастіше.
Читайте також: ТОП продуктів, які налаштовують на міцний сон