Фітнес-тренер Софія Колодій та дієтолог Маргарита Корольова розповіли для Еdinstvennaya про найпоширеніші помилки при схудненні, через які повертається вага, а також про те, які їх не допускати.

Читайте також: Що таке метаболізм і як його прискорити: рекомендації дієтолога

Як правильно підібрати дієту

Дієта – це не обов'язково погано. Знаючи властивість організму "відкладати жир про запас", варто підібрати дієту, якої буде комфортно дотримуватись. Дієта має бути здоровою, збалансованою, під час її дотримання ви не повинні відчувати голоду.

Краще худнути повільно, а потім просто підтримувати вагу, ніж різко втратити десяток кілограмів і повернути їх через кілька тижнів.

150 ккал в день – не приведуть вас до відмінних результатів, але підірвуть травлення. Наш організм працює як злагоджений механізм і такими методами ви тільки зламаєте його роботу. Іноді практично безповоротно. Тому краще обирати правильне харчування, а не дієту,
– стверджує фітнес-тренер.

Нестабільний режим

Фігура – це відображення нашого способу життя. Не можна схуднути раз і мріяти, що фігура залишиться завжди саме такою. Потрібно завжди слідувати за своєю фігурою, а також за тривалістю сну, їжі, яку ви споживаєте, та фізичними навантаженнями.

Носіть на роботу обіди та поживні перекуси
Носіть на роботу обіди та поживні перекуси

Їжте дрібно, 4-6 раз в день. Носіть з собою на роботу ланч-бокси з корисною їжею і поживними перекусами. Дробове харчування – це відсутність почуття голоду, хороша працездатність і високий обмін речовин. Дотримуйтеся режиму харчування і контролюйте розмір порцій. Скоротіть порції до 250-300 мл на прийом. Пийте не менше 2-2,5 літрів рідини в день, віддаючи перевагу негазованій воді,
– радить дієтолог.

Недосипання

Уві сні регенеруються клітини шкіри і налагоджуються обмінні процеси. Ті, хто сплять 7-8 годин щодня, не мають зайвої ваги в 90% випадків. Занадто довгий сон несе такі ж негативні наслідки, як і недосипання.

Тривалість сну впливає на процес схуднення
Тривалість сну впливає на процес схуднення

"Якщо ви хронічно недосипаєте, в організмі порушується гормональний баланс. Гормони, що відповідають за апетит, працюють неправильно, в наслідок чого ви постійно відчуваєте почуття голоду. Плюс недосип – кращий друг стресу і в тандемі вони збільшують вироблення кортизолу, який також заважає досягненню результатів", – стверджує фітнес-тренер.