Перед тим, як розморозити рибу і її приготувати, ознайомтеся з порадами, як це краще зробити.

Читайте також: Як обрати ефективну дієту, яка не зашкодить здоров'ю: цікаві поради від МОЗ


Як правильно розморожувати рибу
Як розморозити рибу в холодильнику
Перший спосіб – це розморозити рибу в холодильнику при температурі 5 градусів, діставши її з морозильної камери і помістивши на нижню полицю холодильника. Цей спосіб має один недолік – він занадто довгий, адже займає близько 5-6 годин.
Як розморозити рибу на повітрі
Можна прискорити процес і розморозити рибу при кімнатній температурі, хоча це і менш корисно для продукту. Щоб із риби менше випаровувалося рідини, і в процесі приготування вона не була занадто сухою, під час розморожування її краще накрити плівкою. Не слід користуватися цим способом в жарку пору року, щоб риба не зіпсувалася.
На відміну від цілої риби, філе краще розморожувати без води, при кімнатній температурі. Для цього достатньо 7-10 хвилин. Заморожене рибне філе потребує мінімальної обробки – його достатньо очистити від забруднень і промити.

Читайте також: Як дотримуватися дієти, щоб не зірватися: поради від фітнес-тренера

Як правильно розморозити рибу у воді
Оптимальний спосіб розморозити рибу – покласти її у воду. Дрібна риба розморозиться за 1,5-2 години, а велика – за 3-4 години. При цьому воду слід взяти холодну і підсолену – на 1 кілограм риби – 2 літри води і 1 чайна ложка солі. У цьому випадку риба благополучно компенсує втрачену під час заморозки вологу, а завдяки солі вона зможе поповнити мінеральні речовини. І в процесі приготування м'ясо риби стане більш світлим, соковитим і смачним.
Як розморозити рибу в мікрохвильовій печі
В такий спосіб ви розморозите рибу впродовж лише 10-40 хвилин, в залежності від потужності печі і розмірів риби. Покладіть рибу на тарілку, виберіть відповідний режим розморожування і періодично перевертайте шматки для рівномірного відтаювання. Деякі гурмани зазначають, що після такого способу у риби може з'являється специфічний не надто приємний присмак.
Як розморозити рибу в духовці
Цей спосіб вважається одним з найкращих, адже при ньому не втрачаються смакові якості риби. Викладіть заморожену рибу в духовку на нижню решітку. Температура в духовці при цьому має бути не вище 30 градусів.
Як не варто розморожувати рибу
При розморожуванні через зміну колоїдних структур м'язової тканини риба виділяє певну кількість соку. Чим більша втрата соку, тим гірше це відіб'ється на смаку риби. Не варто розморожувати рибу в теплій чи гарячій воді, адже при температурі води 35-40 градусів рибний білок втрачає свої властивості і вбирає гарячу воду замість загубленого м'язового соку і мінеральних солей. Така риба набуває неприємного запаху, і стає несмачною.
Варто додати, що не варто знову заморожувати розморожену рибу, бо при цьому відбувається втрата корисних речовин, і риба стає несмачною.

Перед тим, як розморозити рибу і приготувати з неї заплановану страву, ознайомся з основними правилами та порадами, як правильно це зробити.