Як правильно пити алкоголь на презентаціях, в гостях і не потрапити в халепу – розповіла консультант по діловому, світському і міжнаціональному спілкуванню Тетяна Полякова для Vogue.ua.

Читайте також: 5 корисних порад, як вживати алкоголь на вечірках і легше перенести похмілля

Скільки келихів пристойно випити за вечір?

Якщо ви потрапили на вечір, де вино подається не особисто кожному гостю, а пляшки стоять на столі або вас обслуговують офіціанти – не кидайтесь на нього. В такому випадку краще обрати алкоголь вищої якось та пити невеликими порціями. Якщо ж ви будете хаотично міняти келих за келихом – це не піде на користь вашому іміджу.

Чи доречно приїжджати на презентацію і відмовлятися пити?

Пити чи не пити – рішення індивідуальне. Але відмовлятися від частування – неввічливо. Тому дозвольте собі в цей вечір невелику кількість алкоголю. Якщо алкоголь вже розлитий в келихи – перепитайте про те, що це за напій. Якщо ж напій розливають перед вами – обов’язково поцікавтесь, що це за напій, та похваліть вибір людини, яка це алкоголь наливає.

Як делікатно відмовитися від випивки?

Не відмовляйтесь від алкоголю. Ви повинні прийняти келих, вдихнути аромат, пригубити та похвалити напій. Ви можете його не пити, а якщо келих буде постійно повним – вам не будуть доливати та задавати недоречні питання.

Як правильно тримати келих і не залишати сліди від пальців?

Уміння тримати келих – це безпека, клас і стиль. Жест безглуздо схопленого келиха видає вашу неосвіченість. Креманку, куп – тримайте в обхват, за низ келиха, тобто самої чаші, протягнувши ніжку келиха між пальцями. Вузький флют, фужер – за ніжку і завжди нижче від підставки келиха. Келих Верра – тримайте завжди за низ ніжки, пропускаючи краю підставки келиха між пальцями руки для стійкості.

Чи до всіх коктейлів можна просити трубочку?

Трубочка – кращий спосіб оживити бульбашки, а хороше вино утримує бульбашки саме по собі. Як і з ложкою в чашці чаю: ніколи не залишайте трубочки всередині келиху. Якщо ви боїтесь залишити слід помади на келиху, краще оберіть більш стійку помаду, але не пийте через трубочку.

Чи є таке правило, що потрібно залишати трохи вина в келиху і не допивати його?

Прийнято вважати, що залишені на дні келиху 10% напою підкреслюють клас і вміння володіти собою.