У блозі Microsoft на сайті Habrahabr опублікували п'ять доповідей, які відповідають на питання, як проходитимуть співбесіди, які здібності потрібно розвинути, щоб стати успішніше в сфері ІТ, і що робити, щоб кар'єра пішла в гору.

Читайте також: Прості речі, які сприяють кар'єрному зростанню

ІТ-директор британської команди Формули 1 "Вільямс" Грем Хакланд

Грем Хакланд вже 19 сезонів разом зі своїми співробітниками працює над підтримкою гоночних машин. У відео Грем Хакланд розповідає, за якими принципами він відбирає співробітників в свою команду, і підкреслює, що більшість ІТ-директорів слідують тим же принципам.

Працювати в команді Грема непросто, постійно змінюються правила, умови, і ІТ-система теж повинна швидко змінюватися і залишатися сучасної.

Важливо: при виборі співробітника технічні навички йдуть на другий план, їм можна навчити, важливими стають особистісні якості. Переваги мають люди, здатні працювати в швидкому темпі при високому навантаженні і постійно вивчати нові технології.

MVP Microsoft Вадим Богданов

За словами Богданова, в ІТ-сфері важливу роль грає репутація. Виступи на конференціях, публікації книг, викладання, але найважливіше – виконувати свої обіцянки.

Архітектор хмарної групи Джефрі Сновера

Джефрі Сновера довгий час був відомий як експерт Microsoft по PowerShell, але зараз він працює головним архітектором хмарної групи і відповідає за продукти Windows Server, System Center, Operations Manager і Microsoft Azure.

У відео він розповідає, що досягти успіху в кар'єрі можна, сфокусувавшись на бізнес-цілях. Сновера закликає кожного айтішника розвивати у себе установку на DevOps. Це означає, що в роботі потрібно бачити повну картину, а не тільки свою область, бути частиною бізнесу.

Ставте собі питання: що я можу поліпшити в своїй компанії? Ви можете вивчати нові технології і впроваджувати їх в компанії: хмара, контейнери, автоматичні тести і багато іншого, і вас будуть готові просувати по кар'єрних сходах, адже ви дієте в інтересах бізнесу.

Хедхантер, творець порталу Ask The Headhunter Нік Коркоділос

Нік Коркоділос не радить фокусуватися на розсилці резюме і публікації його на кар'єрних сайтах. Це не працює! Коркоділос підкреслює, що якщо ви хочете отримати бажану роботу, потрібно показати, чим ви будете корисні компанії-роботодавця.

Він розповідає історію менеджера, який, влаштовуючись на роботу, замість звичайного інтерв'ю, зробив невелику презентацію свого розуміння труднощів і проблем, з якими стикаються менеджери в цьому департаменті. Потім він коротко представив свій план роботи з цими труднощами і проблемами. В кінці він написав цифру. Рівень зарплатні? Ні! Менеджер написав, який прибуток він принесе компанії.

Віце-президент по продакт-маркетингу в компанії Cherwell Software Джерод Грін

В ІТ-сфері слово "маркетинг" сприймається практично як лайливе, але можна поглянути на маркетинг з іншого боку і навчитися чомусь корисному для вашої кар'єри. Грін міркує, чому фахівці в сфері ІТ можуть навчитися у маркетингу.

На думку Гріна, ІТ-фахівці повинні фокусуватися не тільки на технічних аспектах, функціональності продукту, але і на те, для кого створюється цей продукт, як виходити з ним на ринок, яке повідомлення нести цільової аудиторії.