Як наголошують фітнес-експерти, харчування до, під час і після бігу не тільки ефективно вплине на фігуру, але й зарядить енергією для кращих результатів і хорошого самопочуття, пише Telegraph.

Читайте також: Чи можна купити щастя: відповідь вчених

До бігу

Не має значення, як довго ви плануєте бігати, золоте правило – харчуватися за 2-4 години до занять.

Перед спортом не вживайте жирну та важку їжу. Але організм потрібно забезпечити «паливом» і для цього найкраще підійде каша. Вона містить повільні вуглеводи, тому надовго збереже відчуття ситості. Також, до каші можна додати ягоди або трохи м'яса.

Також спеціалісти радять вживати вуглеводів в кількості 2% від маси тіла, а білків – 0,0025%. За кілька годин до бігу також слід випити 500 мл води.

Під час бігу

Якщо ви бігаєте кілька годин, запасіться не тільки водою, але і вуглеводами, наприклад, батончиком з мюслі або просто сухофрукти. Вживати треба не більше 30-60 грам залежно від ваги.

Щодо води, то рекомендується випивати 250 мл води кожні три кілометри. Фахівці рекомендують не голодувати, оскільки недолік енергії призведе до негативних наслідків.

Після бігу

Протягом 30 хвилин після пробіжки з’їжте білкової їжі, щоб м'язи швидше відновилися. Згодом, щоб поповнити запас енергії, необхідно з'їсти вуглеводи в обсязі 1% від маси тіла. Через кілька годин ви напевно відчуєте голод. У такому випадку експерти радять з’їсти їжу, багату вуглеводами і білками.