Про це пише журналістка Карен Каплан у статті на Los Angeles Times.

Читайте також: Як закінчити складний робочий день щасливим: поради експерта

Так, згідно з новим дослідженням, яке опублікували у Роботі Національної академії наук США (Proceedings of the National Academy of Sciences), не важливо, багаті ви або бідні. Якщо у вас обмаль часу, можна збільшити своє задоволення від життя, обмінюючи гроші на хвилини, які ви можете використовувати, як хочете, пише автор.

Дослідники на чолі з професором в Гарвардській школі бізнесу Ешлі Уїллансом, почали з даних опитування за участю приблизно 4500 осіб в США, Канаді, Данії та Нідерландах.

Учасників запитали, чи платять вони іншим людям за виконання "неприємних повсякденних справ" з тим, щоб "збільшити кількість свого вільного часу". У 28% випадків відповідь була ствердна. Ті, хто відповів позитивно, витрачали в середньому 147,95 долара в місяць, щоб "купити" додатковий час.

Те, що вони втрачали грішми, вони відшкодовували щастям,
– зазначає автор статті.

Дослідники з'ясували, що люди, які обмінювали гроші на час, були більш задоволені життям, ніж ті, хто цього не робив.

Також вчені провели ще один тест за допомогою 60 дорослих у Ванкувері, які мають стабільну роботу.

Два вікенди поспіль їм видавали по 40 доларів на витрати. В один тиждень добровольців попросили витратити гроші на матеріальну покупку. А в іншу тиждень – на щось, що заощадило б їм час.

Учасники дослідження повідомили про менший стрес через брак часу у той тиждень, коли вони купили послугу, заощаджують час, ніж у той, коли вони придбали матеріальний товар, йдеться в статті.

"Також вони відчували більше позитивних почуттів (таких як радість і ентузіазм) і менше негативних емоцій (таких як злість, страх і нервозність) у той тиждень, коли "купили" собі час", – зазначає автор статті.