З таким явищем, як прокрастинація, зіштовхується кожна восьма людина. Восени це явище може загострюватись, через осінню депресію.
Читайте також: "Синдром завтра": що таке прокрастинація і як з нею боротися
Невиконання потрібних справ в зазначені терміни веде до поспіху, численних помилок та стресу. Пропонуємо використувавти декілька лайфаків, щоб впоратися з більшістю завдань в рекордні терміни.
Розділяйте важливі справи на етапи
Часто ми залишаємо рішення задачі "на потім" просто тому, що не зовсім уявляємо, як її закінчити, або нечітко бачимо фінальний результат.
Розділіть велику проблему на етапи, щоб її виконання не здавалося таким виснажливим. Кожен новий крок буде спонукати, підштовхувати і мотивувати просуватися вперед.
Вбийте акулу
Щоб яскравіше представляти розміри лиха, бізнес-тренери рекомендують знайти для кожної проблеми яскравий образ з тваринного світу, тоді і впоратися з нею буде набагато простіше.
Наприклад, уявіть, що делеговані завдання – мавпи, яких слід посадити на плечі своїх колег. Слідуючи цій грі в асоціації, щоранку необхідно починати з трьох "пурпурних жаб" або "акул-гоблінів", яких вам необхідно з'їсти.
Іншими словами – перш, ніж переходити до рутинних або приємним справах, до обіду ви повинні виконати три, можливо, не найприємніших, але невідкладних завдання.
Правило трьох хвилин
Під прокрастинацію потрапляють не тільки важливі справи, а й побутова дрібниці – винести сміття, записатися до лікаря, розібрати папери на столі тощо.
Оцініть масштаби лиха, якщо на вирішення проблеми піде дві-три хвилини – беріться за неї негайно. Не засмічуйте свій список справ і не псуйте настрій дрібними відкладеними справами, які мають неприємну властивість накопичуватися.
Визначте терміни
Будь-яке грамотне планування завжди починається з позначення дедлайну – крайнього терміну, пропустити який непростимо з багатьох причин.
Складіть список завдань в щоденнику (бажано робити це письмово, від руки), а поруч поставте дату, до якої вам потрібно встигнути. І обов'язково слідуйте цьому графіку.
Музика, як мотивація
З прокрастинацією допомагає боротися музика. Поставте свою улюблену пісню, коли справа доходить до виконання завдання, яка вам категорично не подобається. Варіантів два: або ви зненавидите разом з проблемою і цю пісню; або, завдяки чарівній мелодії, виконаєте її швидко і невимушено.