Про це повідомляє Drinkaware.

Медики стверджують, що вживання таких коктейлів може викликати проблеми зі сном та пришвидшенням пульсу.

Нещодавнє дослідження показує, що вживання алкоголю з енергетичними напоями з високим вмістом кофеїну може бути ризикованішим за вживання чистого алкоголю чи традиційних алкогольних коктейлів. Адже кофеїн, що міститься у енергетиках, стимулює людей відчуваюти себе бадьорішими та дозволяють випити більше за свою норму.

Що таке енергетики?

В енергетичних напоях міститься велика кількість кофеїну, – близько 80 мг на 250 мл, що дорівнює близько одній чашці кави. От, до прикладу, у 60 мл пляшці енергетика міститься близько 160 мг кофеїну.

Енергетичні напої також містять багато цукру та інших інгредієнтів: глюкуронолактон і таурин, а також іноді вітаміни та мінерали або рослинні речовини.

До чого може призвести надмірне вживання кофеїну?

Занадто велика доза кофеїну призводить до тривожності, панічних нападів та підвищення тиску.

Особливо вагітним жінкам та жінкам, які годують груддю, радять не вживати більш ніж 200 мг кофеїну на добу.

Європейські експерти розповідають, що здорові дорослі можуть вживати до 400 мг кофеїну на день, а діти та підлітки – із розрахунку менше 3 мг на кілограм ваги тіла.

Чи можна змішувати алкоголь з енергетиками?

Тут думки розходяться. Аудра Роемер, один із авторів дослідження дії алкоголю та енергетків на організм людини, розповідає, що втомлена людина після енергетичного напою відчуває себе наче краще і може недооцінити наскільки вона сп'яніла. Через це вона може під приводом цього випити ще щось.

Проте Гевін Партінгтон, генеральний директор Британської асоціації безалкогольних напоїв, вважає, що немає жодних ознак того, що енергетичні напої мають якийсь конкретний ефект, пов'язаний із вживанням алкоголю.

Як себе вберегти від поганих наслідків алкоголю?

Есперти радять, що у випадку, коли вам все ж таки хочеться алкогольного коктейлю з енергетиком просто уважно стежте за тим, скільки п'єте ви і ваші друзі. Перед вечіркою добре поїжте, зважайте на рівень вмісту кофеїну та цукру в енергетику та не вживайте енергетичні напої перед сном.

Читайте також: Створено лак для нігтів із запахом алкоголю