Тут важливо пам'ятати про температурний режим. Бо якщо сіянка цибулі перебуватиме в умовах температури +2-19 довше, ніж 20 днів, то вона зацвіте. А це не потрібно нікому. А як і де правильно тримати цибулини, аби вони залишались у хорошому стані – розповість 24 Канал.

Нарешті стало відомо Як і де краще зберігати моркву: поради від бабусі

Загалом існує три способи зберігання сіянки цибулі: теплий, холодний та альтернативний. Посадковий матеріал має бути сухим, непошкодженим та цілим. Тільки так він буде довго стояти.

Теплий спосіб зберігання цибулі

Найпопулярнішим методом зберігання цибулі є теплий. Він передбачає тримання сіянки у квартирі чи будинку. Можуть бути середнього й великого розміру. Такий посадковий матеріал ставлять в ящики чи сітки, які мають дірки, щоб проникало повітря.

Сіянка в ящику
Сіянка в ящику / Фото Remontu.com

  • Якщо тримаєте цибулю в мішках чи сітках, то не варто їх зав’язувати. Оптимально – зберігати у підвішеному стані. Температура для тримання цибулі має бути +22-25, а вологість – не більше, ніж 70%. Це не дозволить сіянці проростати. Час від часу треба оглядати цибулю та викидати зіпсовану.

Холодний спосіб зберігання цибулі

Існує ще й холодний метод зберігання: тоді, коли цибулю зберігають в коморі або холодильнику. Найкраща температура для такого методу – це -2-4. Перед тим, як покласти сіянку у холодне приміщення, її треба добре прогріти десь 2 тижні.

Зберігання в коморі на стелажі
Зберігання в коморі на стелажі / Фото "Сад та город"

  • І перед посадкою знову повторити процедуру. Під час прогріву температура має бути +32-34. Перевага цього способу, що цибуля начебто проводить зиму в природних умовах – холоду.

Альтернативний спосіб зберігання цибулі

Існує ще один варіант. Він передбачає закопування сіянки цибулі в землю перед зимою. Потрібно на дно пластикової місткості чи відра насипати щільний шар тирси, а потім зверху поставити цибулю.

  • Не варто забивати відро матеріалом повністю, має бути доступ повітря. Після того, як поклали цибулю, знову посипаємо тирсою. Тоді все закриваємо щільною кришкою та закладаємо в землю десь на 20 сантиметрів углиб. Весною викопуємо та за кілька тижнів до посадки прогріваємо сіянку.