Щоб ваша капуста була свіжа та зелена аж до весни, варто дотримуватися низки рекомендацій. Як і де саме зберігати її, розповідає 24 Канал.

Дізнайтеся також Як і де зберігати моркву на зиму: 7 найкращих способів

Як зберегти капусту на зиму

Для зберігання найкраще відібрати неушкоджені та компактні голівки. Варто зняти з капусти відмерлі або пошкоджені зовнішні листочки. Після очищення залиште її на кілька годин, щоб повністю просохла.

Зауважимо, що зберігати капусту можна і в холодильнику, чи на балконі. Втім, ідеальний варіант – підвал або льох. Важливо, щоб температура там була у межах -1...+2 градуси, а вологість становила 85 – 96%.

Один з найпоширеніших способів – зберігання головок в пластикових або дерев'яних ящиках. Вони можуть бути заповнені сухим піском чи соломою. Однак, кожну капустину варто розмістити так, щоб вона не торкалася одна одної.

Як зберігати капусту на зиму

Як зберігати капусту / Depositphotos

Також можете використовувати папір. Заверніть кожен качан у кілька шарів та складіть їх у ящики чи мішки. Це забезпечить теплоізоляцію і захистить капусту від вологи, світла та контакту з іншими овочами.

До речі, замість паперу можна використовувати харчову плівку. Вона також забезпечить захист від вологи та низьких температур.

Або ж розмістіть капусту в підвішеному стані. Для цього прив'яжіть мотузку до кожного качана і повісьте їх на цвяхи, закріплені на дерев'яних рейках. Завдяки цьому буде постійна циркуляція повітря навколо овочів, що запобігати гниттю.

Зверніть увагу Не робіть цього восени, якщо не хочете значно збільшити врожай полуниці