Якщо своєчасно не дізнатись, як доглядати за полуницею, можна забути про врожай назавжди. Тому важливо знати, як боротися з різними комахами та шкідниками. Як це правильно робити та що треба пам'ятати – розповість 24 Канал.

До теми Як і чим удобрити полуницю: 10 ефективних методів, щоб виросли плоди

Як захистити полуницю від шкідників

Найефективнішим способом впоратися зі шкідниками буде гірчичний порошок. Він зможе захистити полуницю від шкідників, а також покращити урожайність. Це пов'язано з тим, що шкідників буде відлякувати сам смак рослини. Цей метод – простий і тому, що не треба робити певні особливі розчини для удобрення. Буде достатньо просто посипати місце посадки гірчицею. Це треба робити 1-2 рази протягом сезону, коли вона цвіте й утворює плоди.

Гірчичний порошок має ледь-ледь покривати листя, товстим шаром посипати її не потрібно. Після опадів варто повторити такий процес, тому що частину засобу змиває вода. Цей спосіб збільшить врожай полуниці вдвічі.

Гірчичний порошок
Гірчичний порошок / Фото з вільного доступу

Гарним засобом, щоб побороти шкідників є негашене вапно і мідний купорос. Його треба використовувати упродовж 7-8 днів з проміжком у 2 дні. Ними треба посипати землю між рядами. Такий простий, але ефективний метод допоможе вам захистити ґрунт від усіляких комах.

Ще одним помічником у боротьбі зі шкідниками стане борна кислота. Для цього потрібно 5 грамів цього засобу розчинити у 10 літрах води. Потім обприскуємо ним полуницю. Суміш не тільки добре бореться з комахами, а й підживлює полуницю.

Що робити, якщо шкідники вже завелися

У такому разі треба оперативно рятувати полуницю, щоб був урожай.

  • Готуємо настій з цибулиння. 200 лушпиння заливаємо теплою водою та чекаємо 3-4 дні.
  • Добре підійде у цій ситуації відвар полину. Для цього потрібно 300 грамів рослини залити 5 літрами води. Чекаємо півтори доби, прогріваємо пів години на малому вогні, проціджуємо. Додаємо 50 мілілітрів рідкого мила та 10 літрів води.
  • Потужним методом буде зола. Треба приготувати розчин на основі 3 кілограмів золи та 40 мілілітрів рідкого мила. Розчиняємо суміш у 10 літрах води.
  • Врятує від шкідників й часниковий настій. Для його приготування треба взяти 160 грамів порізаного часнику та залити 10 літрами води. Настоюємо упродовж доби й проціджуємо. Кожного вечора поливаємо ним полуницю.