Якщо своєчасно не дізнатись, як доглядати за полуницею, можна забути про врожай назавжди. Тому важливо знати, як боротися з різними комахами та шкідниками. Як це правильно робити та що треба пам'ятати – розповість 24 Канал.

До теми Як і чим удобрити полуницю: 10 ефективних методів, щоб виросли плоди

Як захистити полуницю від шкідників

Найефективнішим способом впоратися зі шкідниками буде гірчичний порошок. Він зможе захистити полуницю від шкідників, а також покращити урожайність. Це пов'язано з тим, що шкідників буде відлякувати сам смак рослини. Цей метод – простий і тому, що не треба робити певні особливі розчини для удобрення. Буде достатньо просто посипати місце посадки гірчицею. Це треба робити 1-2 рази протягом сезону, коли вона цвіте й утворює плоди.

Гірчичний порошок має ледь-ледь покривати листя, товстим шаром посипати її не потрібно. Після опадів варто повторити такий процес, тому що частину засобу змиває вода. Цей спосіб збільшить врожай полуниці вдвічі.


Гірчичний порошок / Фото з вільного доступу

Гарним засобом, щоб побороти шкідників є негашене вапно і мідний купорос. Його треба використовувати упродовж 7-8 днів з проміжком у 2 дні. Ними треба посипати землю між рядами. Такий простий, але ефективний метод допоможе вам захистити ґрунт від усіляких комах.

Ще одним помічником у боротьбі зі шкідниками стане борна кислота. Для цього потрібно 5 грамів цього засобу розчинити у 10 літрах води. Потім обприскуємо ним полуницю. Суміш не тільки добре бореться з комахами, а й підживлює полуницю.

Що робити, якщо шкідники вже завелися

У такому разі треба оперативно рятувати полуницю, щоб був урожай.

  • Готуємо настій з цибулиння. 200 лушпиння заливаємо теплою водою та чекаємо 3-4 дні.
  • Добре підійде у цій ситуації відвар полину. Для цього потрібно 300 грамів рослини залити 5 літрами води. Чекаємо півтори доби, прогріваємо пів години на малому вогні, проціджуємо. Додаємо 50 мілілітрів рідкого мила та 10 літрів води.
  • Потужним методом буде зола. Треба приготувати розчин на основі 3 кілограмів золи та 40 мілілітрів рідкого мила. Розчиняємо суміш у 10 літрах води.
  • Врятує від шкідників й часниковий настій. Для його приготування треба взяти 160 грамів порізаного часнику та залити 10 літрами води. Настоюємо упродовж доби й проціджуємо. Кожного вечора поливаємо ним полуницю.