Позбудьтеся конденсату на вікнах назавжди: неочікувані хитрощі для сухості ваших вікон

18 листопада 2022, 13:29
Читать новость на русском

Із зимою у домівки українців приходять перепади температур, які спричиняють зайву вологість та конденсат на вікнах. Як позбутися конденсату та нормалізувати вологість у квартирі – читайте в матеріалі.

Конденсат може стати серйозною проблемою для власників квартири чи будинку. Зайва вода може утворити чорну цвіль, яка є шкідливою для здоров'я, повідомляє 24 канал. 

Читайте також Впораються навіть з важкодоступною цвіллю: як відмити рейки душової кабіни 4 базовими засобами

Запотівання вікон можна прибирати регулярно, просто користуючись ганчіркою чи серветкою. Проте існує кілька дієвих хитрощів, які допоможуть позбутися конденсату назавжди. 

Заберіть рослини з підвіконня 

Часто більшість рослин стоять на підвіконнях та ловлять сонечко. Та на зиму зелених улюбленців варто перенести кудись углиб кімнати, чи хоча б розмістити окремо один від одного. 

Річ у тім, що рослини утримують вологу – як у собі, так і навколо себе. Чим більше рослин перебуває в одному місці – тим більше вологи буде "стояти" в повітрі. Тож, щоб позбавити ваші вікна водяної плівки, потрібно переставити ваші рослини. 

Як позбутися конденсату / Фото Unsplash

Не сушіть одяг у приміщенні 

Волога, яка випаровується з одягу, осідає на скляних поверхнях та швидко перетворюється на конденсат – через це треба мінімізувати чи взагалі виключити сушіння одягу вдома. 

Вологі речі можуть прискорити розвиток чорної цвілі та затримувати велику частину вологи у вас вдома, тому, якщо ви не маєте можливості посушити одяг на балконі чи в сушарці, ізолюйте білизну в одній кімнаті, щоб волога не потрапила в інші кімнати. 

Як позбутися конденсату / Фото Unsplash

Поставте сіль на підвіконня 

Досить неочікуваний метод позбавлення від конденсату добре зарекомендував себе та підкорив господарів. Аби позбутися зайвої вологи, достатньо просто поставити невеличку тарілку з кам'яною сіллю біля вікна. 

Сіль добре вбирає в себе вологу, до того ж є нетоксичною та натуральною – ніхто не отримає алергію чи подразнення від використання цього продукту. Через деякий час сіль може затвердіти – це відбувається через вбирання вологи – її достатньо просто поставити на кілька хвилин в мікрохвильовку, щоб підсушити та використовувати далі. 

Як позбутися конденсату / Фото Unsplash