Конденсат – поширена проблема у будь-якому будинку. Накопичення вологи може вплинути на вікна та призвести до утворення чорної цвілі, яка шкідлива для здоров’я людини. 24 канал з'ясував, як можна зменшити кількість конденсату у приміщенні.

Читайте також Безпека понад усе: як правильно заклеїти вікна скотчем

У квартирі чи будинку холодними предметами є вікна, які накопичують на собі охолоджену пару з усього дому. Частіше всього конденсація відбувається у холодні пори року, коли у будинках вмикається опалення, а на вулиці вже мороз.

Баланс тепла у будинку є ключем до розв'язання проблеми – якщо часто запускати до кімнат свіже повітря, вологість повітря в домі буде зменшуватися.

Регулярне провітрювання

Щоб зменшити застій води у приміщенні, варто його регулярно провітрювати. Особливо вдалими для провітрювання будуть сонячні дні – тоді волога випарується швидше, а сонце підсушить залишки. Якщо можливості відкрити вікна немає, можна скористатися кондиціонером.

Варто регулярно провітрювати кімнати / Фото Unsplash

Рослини на підвіконні – не найкраще рішення

Якщо ваші кімнатні рослини зібрані в одному місці (зокрема на підвіконнях), то це варто змінити. Чим більше квітів зібрано разом, тим більше вологи вони утримують навколо себе.

Тому на холодну пору року улюблені фіалки треба забирати з підвіконня – так кількість конденсату на вікнах зменшиться.

Кімнатні рослини варто прибрати з підвіконня / Фото Unsplash

Осушувач повітря впорається з вологою

Одна з найважливіших речей, які допомагають зменшити кількість конденсату на вікнах – це осушувач повітря. Цей пристрій не тільки знижує рівень вологості у домі, але й допомагає усунути алергію та пилових кліщів.

Осушувач повітря допоможе впоратися з конденсатом / Фото Mirror

Кухонні витяжки

Якщо купувати осушувач повітря немає бажання чи можливості, можна скористатися звичайною витяжкою, яка є на кожній кухні.

Витяжки допомагають впоратися з парою від страв та зменшують вологість у ванній кімнаті.

Витяжка допоможе позбутися вологи / Фото Unsplash

Не сушіть одяг у приміщенні

Взимку одяг значно швидше сушити у кімнаті, але вологі речі спричиняють затримку вологи у будинку, спричиняючи утворення цвілі.

Якщо немає можливості сушити одяг на балконі чи в сушарці, спробуйте ізолювати мокрі речі в одній кімнаті – так волога від них не потрапить до інших куточків будинку.

Варто зменшити сушіння одягу вдома / Фото Unsplash