Розмноження орхідей – непростий процес, який вимагає певних знань. Особливо це стосується того, чи можливо виростити квітку з одного квітконоса. Тут є певні нюанси.

Корисні поради Досвідчені городники поділились, чим підживити цибулю в липні

Як виростити орхідею з квітконоса

Є початківці, які ставлять питання, чи реально розмножити орхідею з самого листка. Є така ймовірність: для розмноження беруть стрілку квітконоса. Вона має бути зрілою, без ознак хвороб або пошкоджень.


Квітконіс / Фото "Фермер"

  • З квітконосом роблять те саме, що й з бічними пагонами – розрізають на живці. Один нюанс: треба, аби стрілка до розмноження повністю відцвіла. На кожному фрагменті має бути нирка, з якої буде формуватись відросток. Обрізку варто проводити лише стерильним інструментом.
  • Частини квітконоса варто поставити горизонтально на вологу землю. Їх радять вкрити ковпаком, щоб зробити ефект парника.

Посудину з живцями варто покласти в тепле й добре освітлене місце. Але в жодному разі – не під прямі сонячні промені. Через деякий час з кожної нирки виростуть коріння.

  • Після того як в рослини з'явились нові корені, її потрібно пересадити в окремий горщик з орхідейною корою або субстратом для орхідеї.

Слідкуйте за поливом після пересадки в горщик. Важливо, щоб земля завжди була зволоженою. Не допускайте сухості, бо рослина загине.