Найпростіше – утеплити металопластикові вікна. Існують деякі бюджетні матеріали, за допомогою яких можна зробити це самостійно. Як правильно утеплити вікна на зиму та що знадобиться – підкаже 24 Канал.

Спробуйте Як позбутися павуків в будинку, не вбиваючи їх

Коли і як правильно утепляти вікна: поради

Фахівці рекомендують починати утеплення вікон вже з осені. Оптимально – це жовтень чи листопад. Чим раніше – тим краще, адже це збереже тепло у вашому будинку чи квартирі. До того ж погода буває непередбачуваною й часом в листопаді випадає перший сніг. Тому про це треба подбати заздалегідь.

  • Простий засіб, для якого не потрібно багато зусиль – це теплоощадна плівка. Вона має термоізоляційні властивості, тобто, зберігає тепло в помешканні. Важливо, перед тим, як її наносити, вікно треба ретельно помити, аби пил чи бруд не заважав наклеюванню.

Теплоощадна плівка
Теплоощадна плівка / Фото Магазин "Тепло"

  • Таку плівку можна придбати в магазині будматеріалів. Просто клеїмо матеріал на внутрішнє скло вікна з використанням звичайного скотчу. Аби вона краще лягала, треба подути теплим повітрям з фену.

Інший доступний засіб, яким можна утеплити вікна – це технічна вата й смужки з паперу чи тканини. Щілини у вікнах закривають ватою канцелярським ножем, а зверху – ставлять паперові або тканинні смужки. Поклеїти їх можна за допомогою скотчу або мила.

Технічна вата
Технічна вата / Фото "Пром"

Недорого утепляють вікна й поролоном. Треба розрізати його на частинки та закласти цим матеріалом усі щілини у вікнах. По ньому клеїмо скотч, щоб закріпити. Це надійний метод, який зберігає в приміщенні значну частину тепла.

Поролон
Поролон / Фото Магазин "К-13"

  • Монтажна піна – це ще один вихід із ситуації, якщо ви хочете, аби у приміщенні було тепліше. Нею можна заповнити всі тріщини вздовж віконного отвору, щоб повітря не потрапляло всередину. Завдяки своїй пористій структурі, вона чудово утримує тепло.

Монтажна піна
Монтажна піна / Фото "Пром"

  • У такій ситуації також варто спробувати пінополіетилен (пінистий поліетилен). Це матеріал, який сам клеїться та добре утепляє вікна. Продається у магазині будматеріалів. Менш ефективно, але дешевше – заклеїти порожнечі біля вікон звичайним скотчем.
  • Бюджетний засіб – ущільнювачі для вікон. Це гумові стрічки, які клеяться самостійно та не пропускають в дім холодне повітря. Дуже дієво та недорого.