Варто звернути увагу на вікна, бо саме через них проходить холод у дім. У багатьох людей вони дерев'яні, бо це екологічно. Є кілька методів, як утеплити дерев'яні вікна: про них розповість 24 Канал.

Не менш корисно Утеплюємо пластикові вікна на зиму: 6 бюджетних способів, як це зробити

Як і чим утеплити дерев'яні вікна: способи

Бюджетний та дуже простий метод, як утеплити вікна з дерева – скористатися папером. Цим матеріалом закривають всі наявні щілини у рамах. Зверху паперу клеїться скотч. Маленький недолік лише в тому, що коли після зими будете забирати папір, то може пошкодитись фарба на стінах.

Папір
Папір / Фото Друкарня "Вольф"

Існує ще один простий спосіб, який реально відтворити в домашніх умовах. Пошукайте технічну вату й виріжте тонкі смужки з будь-якої тканини. Вату треба закласти у шпарини та зафіксувати її в цих місцях канцелярським ножиком. А зверху просто поклейте тканинні смужки, зафіксувавши скотчем.

Тканинні смужки
Тканинні смужки / Фото "Самотужки"

Складнішим, але дієвим методом є енергозберігальна прозора плівка. Перед її нанесенням, вікна та раму треба ретельно помити та знежирити. Під нижній штапик – частину віконної рами, слід поставити наповнювач, який поглинає вологу. Може бути силікагель. Обрізаємо плівку під розмір вікна та кріпимо її на скотч, приклавши до вікна.

Енергозберігальна плівка
Енергозберігальна плівка / Фото "Віконні Системи"

  • Якщо вам потрібен готовий варіант, тоді можете придбати гумові ущільнювачі. Це тонкі смужки, які самі клеяться на вікна. І жодні вітри не страшні.

Гумовий ущільнювач
Гумовий ущільнювач / Фото Silverprom

  • Стане в пригоді такий матеріал, як пінополіетилен або пінистий поліетилен. Його можна придбати у будь-якому будівельному магазині. Має вигляд рулону. Простий у використанні, сам клеїться та добре утримує тепло в приміщенні.

Пінистий поліетилен
Пінистий поліетилен / Фото Arita.ua

  • Ефективно допомагає в такій ситуації поролон. Поріжте його на кілька смужок та заставте ними шпари. Поклеїти можна скотчем. Він не пропустить повітря в помешкання.

Поролон
Поролон / Фото "Пром"

  • Якщо ви помітили щілини у дерев'яних вікнах, є одне просте рішення. Треба замастити їх парафіном, який заздалегідь розтоплюють. Метод чудово допомагає розв'язати проблему.