Якщо немає можливості піти до церкви: як правильно святити вербу
Вже через декілька днів, 28 квітня, українці святкуватимуть Вербну неділю. За традицією, напередодні або у свято люди йдуть до церкви, щоб освячувати вербу. У цей день також згадують, як Ісус Христос увійшов до Єрусалиму.
Вербна неділя завжди відзначається за тиждень до Великодня. Тож християнам східного обряду залишилось чекати на Воскресіння Христове не так довго. Як же правильно освячувати вербу, розповість LifeStyle 24.
До речі Давня традиція: кому треба дарувати писанки на Великдень
Як правильно святити вербу
У храмах гілочки верби освячують як у суботу, так і у неділю. Це робиться під час служби Божої, далі їх роздають людям, які прийшли. Віряни запалюють свічки, беруть гілочки та чекають, коли все закінчиться. Після богослужіння, вербу приносять додому, ставлять біля ікони та зберігають там цілий рік.
Під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну не всі люди мають можливість піти до церкви, навіть на свято, оскільки це буває небезпечно. Однак освячувати вербу можна й вдома. Напередодні свята купіть гілочки, а у Вербну неділю окропіть їх святою водою – багато у кого вона є. Також потрібно промовити певні слова:
"Освячую верби цією Благодаттю Всесвятого Духа та окропленням вод цих священних в ім'я Отця, Сина та Святого Духа. Амінь!"
Що робити зі старою вербою
- Торішні гілочки верби не варто викидати. Спаліть їх, наприклад, у власній печі, а попіл викиньте там, де немає людей. Його також можна розвіяти над водоймою, яка є у вашій місцевості.
- Наші предки ходили зі спаленими гілочками верби навколо будинку. Річ у тім, що вони вважали – так він очищається від негативної енергетики.