Якщо ви хочете виростити міцну розсаду, будь-яке насіння брати не можна. Беріть перевірені сорти – дрібноплідна альпійська ремонтантна, крупноплідна садова, Соната, Хоней, Альба, передає 24 Канал. Висіювати полуницю потрібно в кінці лютого або на початку березня, щоб плодоносити вона почала вже цього року.
Читайте також Від айстри до лаванди: які квіти сіють на розсаду в березні та як правильно це робити
Поради, як правильно сіяти полуницю на розсаду
Підготуйте ґрунт. Він повинен бути поживним і підкисленим. Універсальний можна купити в магазині, але найкраще підійде суміш дернової землі, піску та торфу.
Підберіть тару. Найкраще використовувати прозорі ємності, щоб контролювати рівень вологи. Можуть підійти навіть звичайні пластикові стаканчики. Однак не забудьте знезаразити тару – наприклад, обробіть розчином марганцівки.
Переходьте до посадки. Олівцем, лінійкою чи пальцем зробіть у землі борозни – близько 5 міліметрів. Полийте їх неміцним розчином марганцевокислого калію. Далі розкладіть насіння на відстані 2 сантиметрів та обприскайте. Землею можна не присипати.
Накрийте контейнери чи стаканчики плівкою та поставте в добре освітлене та тепле місце, температура повинна бути близько 22°C. Якщо світла мало, освічуйте сіянці спеціальними лампами. Час від часу поливайте розсаду, відкриваючи плівку, адже ґрунт не повинен пересихати. Зняти її повністю можна буде тільки тоді, коли в полуниці з'являться перші справжні листочки. Це станеться приблизно через 20 днів після посіву.
Пересаджування розсади. Пересаджувати полуницю потрібно, коли з'являться хоча б 5-6 листочків. Використовуйте для цього метод перевалки – діставайте сіянці з невеликою грудкою землі та переносьте в окремі ємності. Наприклад, пластикові стаканчики. Спочатку "привчіть" саджанці до свіжого повітря – ставте на балкон чи терасу спочатку на кілька хвилин, а потім поступово збільшуйте час.
У відкритий ґрунт висаджуйте в середині травня чи навіть на початку червня, коли земля прогріється до 15°С. Залишайте між саджанцями відстань до 30 сантиметрів.