Укр Рус
16 червня, 10:05
3

Щоб листя картоплі не чорніло: надійний дідівський метод

Як захистити картоплю від фітофторозу Як захистити картоплю від фітофторозу

Затяжні дощі призводять до того, що на картоплі розвивається така грибкова хвороба як фітофтороз. Вона проявляється коричневими плямами, які згодом починають чорніти.

Фітофтороз – серйозне захворювання, яке шкодить картоплі настільки, що вбиває урожай: спочатку з'являються на нижніх листках, а потім поширюються аж до плодів. 24 Канал розповість, як ефективно захистити картоплю від фітофторозу.

Читайте також Перевірте, чи ви це зробили: як діяти, коли погано зійшов буряк

Захист картоплі від фітофтори

Щоб захистити картоплю від фітофтори, ось кілька порад:

  • Під час вибору картоплі оберіть сорти, які мають стійкість до різних хвороб, у тому числі до фітофтори. 
  • Обробляйте насіння перед посадкою в протигрибковому препараті, який діє проти фітофтори. Це зменшить ймовірність зараження вже на ранній стадії.
  • Перший раз рослину треба обробляти, коли вона сягнула 25-30 сантиметрів. Можна використати 1% розчин бордоської рідини або мідного купоросу в пропорції 2 грами на 10 літрів води.


Бордоська рідина / Фото Floristics.info

Знадобиться у цій справі сірчанокисла мідь у співвідношенні 20 грамів на 10 літрів води. Вона не допустить розвитку фітофтори на картоплі.


Сірчанокисла мідь / Фото "Ковалент"

Через 2-3 тижні після цього картоплю можна обробити оксихлоридом міді. Він добре протидіє грибковим захворюванням.


Оксихлорид міді / Фото Jardineria On

Молочна сироватка – надійний спосіб позбутися фітофторозу. Для приготування змішуємо сироватку з водою в однакових кількостях. У кінці червня – на початку липня нею треба обприскувати картоплю кожні 2 дні. 


Молочна сироватка / Фото Milkua.info

Протигрибкову дію має йод з молоком. Беремо 15 крапель настоянки та 1 літр молока й розбавляємо все в 10 літрах води. Таку обробку треба проводити кожні 2 тижні.


Молоко з йодом / Фото "Дачний діапазон"

Несподіване поєднання – часник з марганцівкою допоможе впоратись з цією хворобою. Для приготування суміші необхідно 100 грамів листя часнику, стрілок або часнику та порізати це на малі шматки. Потім заливаємо склянкою води настоюємо 1 добу. Після того, як ми процідили настій, додаємо відро води та 1 грам марганцівки. Такий засіб можна використовувати кожні 14 днів у кількості півлітра.


Часник з марганцівкою / Фото "Новий дім"