Видів гладіолусів існує чимало і кожен з них по-своєму красивий і неповторний. А от як посадити гладіолуси біля свого дому, щоб вони радували око, поділиться 24 Канал.

Це цікаво Як виростити авокадо з кісточки вдома: проста інструкція, з якою впорається кожен

Коли садити

Переважно гладіолуси садять навесні, коли вже не очікується холодів. Земля має бути прогріта десь до +13.

Гладіолусам потрібен пухкий ґрунт і сонячне світло. У вологій землі вони не приживуться. Заглибини для посадки мають бути 15-25 сантиметрів. Великі цибулини зазвичай садять із дистанцією між ними у 10-15 сантиметрів. Великі між малими цибулинами краще не садити, бо вони будуть їх пригнічувати. Гарною ідеєю буде насипати на дно заглибини пісок.

Вибір цибулини

Від вибору цибулини залежить, чи взагалі проростуть гладіолуси.

  • Вони повинні мати пружну шкіру, без помітних недоліків.
  • Можуть бути середнього розміру.
  • Денце не має бути дуже увігнутим.
  • Центральний паросток має бути міцним.
  • Кореневі горбики повинні бути світлими.

Місце для посадки

Найкраще для саджання гладіолусів підійде сонячна територія без протягів і сильних вітрів. Може бути місце, де падатиме невелика тінь.


Як посадити гладіолуси / Фото Pexels

Цибулини гладіолуса не проростуть в надмірно мокрому ґрунті. Болото і підземні води – сильний шкідник для росту та розвитку гладіолусів. Оптимальним варіантом буде суглинний чи супіщаний ґрунт, який має слабку кислотність.

Важливо зробити й добрий дренаж для квітів. Періодично потрібно змінювати місце посадки, щоб гладіолуси живились корисними речовинами. Під посадку не можна вносити свіжі добрива.

Саджання гладіолусів

Від розміру цибулини залежатиме глибина посадки. Невеликі – садять вглиб на 2-3 сантиметри, тоді як більші – на 5-6 сантиметрів. Садівники подейкують, що глибоке садіння забезпечить великі та гарні квіти. Дистанція між квітами має бути десь 20 сантиметрів, оскільки вони дуже розростаються.

Під час копання ямок, треба вкласти дно піском, щоб захистити корінці. Після цього присипаємо все піском і землею.

Догляд

  • Поливати гладіолуси треба раз у 14 днів рано-вранці або пізно ввечері великою кількістю води. Треба лити вглиб на 3–5 сантиметрів, щоб вода не потрапляла на листки. У спеку можна поливати кожні 3–4 дні.
  • Для гладіолусів буде корисним процес мульчування. Для цього треба покрити грядку шаром перегною. Він захистить землю від перегрівання і браку води.
  • Дуже важливо підгортати й розпушувати гладіолуси. Підгортання краще робити не частіше одного разу на 10 діб, незалежно від опадів.
  • Щоб квіти гарно росли, треба вчасно позбавлятися бур'янів. За цим важливо слідкувати, інакше гладіолуси не зможуть прорости.
  • Вносити добрива до кореневої системи – корисно, адже покращується якість землі. Спершу буде достатньо настою курячого посліду. Рідку мінеральну підживу можна вносити кожних 2–3 тижні.
  • Щоб стебла не поламались, треба підв'язувати їх до опори. Або всадити в землю опорний кіл і підв'язати до нього стебло нетвердими шнурками.