Жалюзі та ролети – популярні речі, які є майже в кожному домі. Але не всі знають, як правильно тримати їх у чистоті. 24 Канал розповідає, як почистити жалюзі, не знімаючи їх з вікна.

Дивіться також Як очистити листя кімнатних рослин: 5 способів, які не зашкодять

Чистка пилососом

Для цього методу скористуйтесь пилосмоком невеликої потужності. Розрівняйте жалюзі, закрийте їх та пройдіться по них від верху – до низу. Цей варіант найкраще підійде для дерев'яних ролетів, які у жодному разі не можна мити з водою.

Якщо потрібно тільки струсити пил, скористайтеся щіткою або сухою ганчіркою.

Щипці-затискачі в домашніх умовах

Для миття горизонтальних жалюзів часто використовують спеціальні затискачі, якими легко проводити по ламелях. Якщо у вас таких немає, можна скористатися кухонними щипцями. Закріпіть на них вологу губку, змочену миючим засобом. Це може бути розчин господарського мила, засіб для посуду, гель для прання.


Як помити жалюзі / Фото Unsplash

Пройдіться по кожній частині жалюзі, змінюючи положення. Після цього протріть чистою вологою губкою, а потім – сухою. Можна уникати серйозних забруднень, якщо раз у тиждень протирати жалюзі таким способом. Цей метод підходить для металевих і пластикових поверхонь.

Вологі серветки

Якщо ви працюєте в офісі, можна швидко помити жалюзі вологими серветками. Це може здатись банальним, але серветки зручні, щоб позбуватись точкових забруднень. Але цей метод не підійде для дерев'яних поверхонь.