Капуста має кореневу систему, яка збирає вологу та поживні речовини на невеликій глибині, тож треба слідкувати за станом ґрунту та регулярно зволожувати і підживлювати качани.

Читайте також Як правильно поливати помідори: 5 хитрощів догляду

Скільки води необхідно для поливу

Качани потребують рясного, проте не дуже надмірного поливу. Для поливу середньостатистичної капустяної грядки потрібно приблизно 6 – 8 літрів на квадратний метр. У особливо посушливі періоди кількість вологи має збільшитись до 8 – 10 літрів на метр квадратний.

Щоб перевірити, чи не забагато води отримує капуста, варто дивитися на її листя – якщо пелюстки плоду стають багряними, а коренева система починає гнити та відмирати, то полив треба зменшити.

Капуста

Як поливати капусту / Фото Unsplash

Як часто поливати качани

Ранні сорти не потребують постійного поливу – для нормального росту ранніх качанів необхідно 3 – 4 повноцінні зрошення на сезон. Якщо літо видалося особливо посушливим, можна не тільки поливати капусту під корінь, але і зволожувати листки, розпилюючи вологу.

Більш пізні сорти потребують частішого поливу – капусту треба поливати приблизно 5 – 6 разів за літо. Як і з ранніми сортами, у спеку можна поливати капусту додатково.

Капуста

Як поливати капусту / Фото Unsplash

Якою має бути вода для капусти

Капуста добре засвоює воду, яка має приблизно однакову температуру повітря – 15 – 25 градусів за Цельсієм. Якщо поливати качати теплішою водою, це може спричинити поганий розвиток плодів та викликати захворювання кореневої системи і рослини загалом.

Поливати капусту варто відстояною водою, яка нагрівалася протягом дня на сонці.

У жаркі дні не варто поливати капусту – сонце може спричинити опіки на зволоженому листі. Найкращий час для поливу качанів – ранок чи вечір, коли температура повітря падає, а земля ще не охолола.

Полив капусти перед збором урожаю

Не варто поливати качани, коли вони вже дозріли та готові йти до столу. Сильний полив перед збором капусти може розтріскати качани, що вплине не тільки на їх зовнішній вигляд, але і на структуру та смак.

Щоб уникнути розтріскувань, рекомендується припиняти полив капусти за місяць до збору врожаю.

Капуста

Як поливати капусту / Фото Unsplash