Врахуйте це і вона розростеться: як правильно садити капусту в землю

16 травня 2023, 13:31
Читать новость на русском

Саджання капусти – це важливий процес, який потребує деяких знань та уваги до деталей. Важливо розуміти, як правильно садити капусту, щоб були плоди.

Саджання капусти може бути непростим завданням, бо вона потребує добре освітленого місця з поживним ґрунтом. Існує багато сортів капусти з різними вимогами до клімату й розміром. Важливо обрати сорт, який підходить для вашого клімату. А як правильно садити капусту – підкаже 24 Канал.

Дивіться також Як садити баклажани у відкритий ґрунт: корисні поради для вдалого врожаю

Коли висаджувати капусту у відкритий ґрунт

Час посадки капусти у відкритий ґрунт залежить від вашого регіону, погодних умов та зовнішнього вигляду рослин.

Ранньостиглу капусту можна садити, коли температура повітря буде стабільно не нижча, ніж +8-10. Переважно такий період настає наприкінці квітня — на початку травня. Проте, цього року весна є досить прохолодною, тож відповідна температура тримається на рівні лише зараз, у половині травня. Середньо- та пізньостиглі сорти треба садити через 2-3 тижні після ранніх сортів.

Як правильно висаджувати капусту

  • Капуста любить рости на сонячній ділянці з нейтрально кислою землею.
  • Садити розсаду капусти у відкритий ґрунт треба у прохолодний день. Найкраще – перед дощем, тоді саджанці краще приживуться на новому місці. До пересадки контейнер з розсадою треба добре полити водою, аби коріння менше травмувалося.
  • Дистанція між рядами капусти має бути близько 30 сантиметрів. Чим пізніші сорти – тим більша відстань.
  • На ділянці копаємо потрібну кількість лунок. Їхній розмір не має бути більшим, ніж об'єм земляної грудки.


Посадка капусти / Фото Сім'я і дім

  • На дно лунки можна насипати деревну золу та подрібнену яєчну шкаралупу, перемішайте усе із землею та занурити розсаду в ямки. Можна додати у заглибини пісок або торф, які розпушать ґрунт. Засипаємо посадкові лунки.
  • Щедро поливаємо капусту.
  • Важливо розпушувати ґрунт навколо кущів, щоб шар землі не ущільнювався. Під час кожного розпушування підсипаємо землю до кожної рослини.
  • Удобрюємо розсаду через два тижні після висадки у відкритий ґрунт. Найкращим варіантом буде внести органічні добрива. Другий раз підживлюємо капусту мінеральним добривом.