Редакція сайту "24" зібрала найкращі фільми режисера, які має переглянути кожен.

Енні Холл (1977)

Дивна історія любові американського коміка Елві і молодої співачки Енні. Ця стрічка принесла Вуді Аллену два Оскара – за режисуру та сценарій.

Вуді Аллен у фільмі грає самого себе. Це своєрідний фільм-рефлексія на реальні стосунки між Алленом та Дайян Кітон – головною жінкою в його житті.

Чоловіки та дружини (1992)

Існує міф, що Вуді Аллен завжди знімав однотипне кіно. Однак ці стереотипи неправдиві, адже трилер "Чоловіки та дружини" просто свого часу залишився поза увагою критиків та ЗМІ. А все через реальний скандал із режисером (в той час Аллен розлучався зі своєю дружиною Мією Ферроу та починає стосунки зі своєю прийомною дочкою).

Читайте також: Експериментальні серіали нашого часу: хакерський Mr. Robot та соціально-загадковий Black Mirror

У стрічці Ферроу та Аллен грають пару, яких дуже дивує розлучення їх друзів, а отже, змушує інакше подивитися на власні стосунки.

Любов і смерть (1975)

Веселий фільм з дуже тонким, та місцями гострим гумором. Вуді Аллен, як затятий прихильник російської культури, у фільмі спародіювава кліше та стереотипи, з яких для американців скаладається російська література.

У стрічці молодий російський дворянин із провінції дуже не хоче в армію, аби воювати проти Наполеона та веде довгі інтелектуальні розмови зі своєю кузиною. Феєрверк іронії та гумору.

Матч-поінт (2005)

Дещо нетиповий для Аллена драматичний трилер розповідає про "чисто англійське вбивство". Тим самим режисер вкотре переконав світ, що може знімати ще щось, окроім іронічних комедій.

Читайте також: Marvel vs DC: чого чекати від війни гігантів коміксів у кінотеатрах

Спочатку фільм розчарував глядачів через незвичний стиль, який не притаманний режиссеру. Однак згодом світ оцінили всі його переваги.

Опівночі в Парижі (2011)

Мелодрама-фантазія про молоду американську пару, яка приїхала в Париж на канікули. Письменник Гіл Пендер ночами гуляє містом, занурюючись в його минуле, і зустрічає на вулицях міста Хемінгуея, Пікассо, подружжя Фіцжеральд та інших своїх кумирів.

Фільм побив рекорди касових зборів у США лише за тиждень після виходу у прокат.

Вікі Крістіна Барселона (2008)

Фільм, у якому Вуді Аллен зізнався у коханні Барселоні.

У стрічці розповідають історію літньої відпустки Вікі та Крістіни, які з США приїжджають до Барселони. У пошуках пригод дівчата знайомляться з художником Антоніо, якого захопили обидві дівчини – ось вам і любовний трикутник.

Головні ролі фільмі зіграла Пенелопа Крус та муза режисера – Скарлетт Йоханссон.

Манхеттен (1979)

Фільм про сенс життя, який критики назвали найкращою роботою режисера. Хоча сам Аллен називає цю стрічку своїм провалом.

Картина розповідає про телевізійного сценариста, який заводить роман із коханкою свого друга. Намагаючись врятуватись від буденності, брехні та зла, герой знову потрапляє у це замкнуте коло.