Кажуть, що на Івана Купала трави наділені цілющими властивостями. Тому дівчата плетуть собі вінки як оберіг, або ж кидають на воду.

Читайте також Івана Купала 2022: дата, традиції та особливості містичного свята

Вінок допомагає дізнатися майбутнє

По напрямку руху вінка на воді дівчина може дізнатися, з якої сторони її чекає суджений. Кожна дія вінка символізувала певні знаки. За прикметами, якщо вінок понесло далеко від берега – то задумане бажання здійсниться.

Якщо вінок пливе по центру річки, то рік пройде без змін. Якщо його прибило до берега – може трапитися біда. У слов’ян вінок був оберегом від нечисті. Тож навіть зараз збереглася традиція плести віночки та вішати їх біля вхідних дверей.


Плетіння вінка на Івана Купала 2022

Квіти і трави для плетіння вінка

Найпопулярнішою травою для плетіння вінка є Іван-да-Мар'я, ведмеже вухо та богородицька трава. Серед квітів – ромашки та кульбаби. А щоб вінок був оберегом від пристріту вплітали полин та часник. За традицією, квітів у вінку мало бути 12 видів.

У вінок вплітали не просто перші-кращі квіти, а обирали саме такі, які здатні залучити щастя та любов. До прикладу, ромашка – символізувала непорочність, барвінок – для залучення залицяльників, незабудки – щоб не забував коханий, червоний мак – для змін в житті, верес – для залучення успіху, мальва – для залучення любові. Калину у вінок вплітали ті жінки, які хотіли залучити у своє життя материнство.


Плетіння вінка на Івана Купала 2022

Плели вінок дівчата ввечері 6 липня. Здійснювався цей процес у магічній, спокійній атмосфері біля водойми. Сплітаючи вінок, дівчата та жінки промовляли молитву, надаючи вінку особливого значення.

Зараз дівчата плетуть вінки лише для веселощів та забави. Як зробити віночки з кульбаби, ромашки і трав – дивіться далі.

Як сплести вінок з кульбаби

  1. Зберіть в пучок кілька квітів кульбаби.
  2. Потім до отриманого букета потрібно додати ще один бутон, а його стебло переплести навколо стебел вже існуючих квітів.
  3. Наступні рослини потрібно укладати точно таким же чином, міцно обвиваючи їх стеблами пучок, що вийшов.
  4. Бутон необхідно розташовувати дуже щільно, щоб вінок виглядав густим, і в ньому не було просвітів.


Схема плетіння вінка з кульбаби

Як сплести вінок з польових квітів

  1. Зберіть свіжі квіти з довгими та гнучкими стеблами. Це можуть бути ромашки, волошки та кульбаби. Листя не обривайте, адже воно може додати вінку об’єму.
  2. Складіть разом два стебла квітки або з’єднайте в пучок кілька найбільших квіток. Візьміть наступну квітку та обмотайте навколо перших її стебло.
  3. Кожну наступну квітку вплітайте щільніше, ближче до попередніх. Продовжуйте додавати квіти доти, поки вінок не підійде по об’єму голови.
  4. З’єднайте кінці вінка разом. Вплетіть всі кінцівки стебел в основу вінка.


Плетіння вінка на Івана Купала 2022

Як сплести вінок з барвінку: дивіться майстер-клас