Стрічка "Ворошиловград" набрала найбільшу кількість балів – 43, повідомляють на сайті Держкіно.

Продюсерами фільму стануть Володимир Яценко та Міклош Гімеш. Режисер стрічки – Ярослав Лодигін, який, спільно із Сергієм Жаданом і Наталією Ворожбит, написав сценарій картини.

Читайте також: Вистава за романом Жадана вирушить з гастролями Україною

Фільм планують повнометражним із хронометражем 120 хвилин та бюджетом 30 980 гривень, половину із цих грошей творці планують отримати від держави.

Всього експертна комісія опрацювала 172 кінопроекти, з яких обрали 42 найкращих.

Під час першого етапу експертна комісія опрацювала 172 кінопроекти. З них 90 були допущені до другого етапу, який відбувався у форматі відкритих пітчингів, після яких було обрано 48 кінопроектів.

Читайте також: П'ять українських книг, які радить прочитати Сергій Жадан

Серед переможців є також новий фільм Любомира Левицького "Егрегор" та стрічка Кшиштофа Зануссі "Ефір". Також фінансування отримали два анімаційні фільми – "Викрадена принцеса" та "Мавка. Лісова пісня".

Нагадаємо, на початку 2016 року відбулась прем'єра художнього фільму "Любові стане на всіх", знятого за мотивами оповідання "Ромео" з книги "Месопотамія" Сергія Жадана.

Довідка: Сергій Жадан опублікував "Ворошиловград" в 2010 році. Роман був перекладений польською, французькою, російською та німецькою мовами. Нещодавно книгу видали у США. Роман також отримав кілька великих літературних премій. Зокрема, за версією літературної премії ВВС Україна цю книгу назвали найкращим українським романом десятиліття.

Головний герой роману — молодий хлопець, який змушений повернутися в рідне містечко на Луганщині, щоб захистити бізнес брата від рейдерських захоплень.