Про це він розповів в інтерв'ю для "Новое время".

1. "Кривавий вік" Мирослава Поповича (Фоліо, 2015)

"Відносною новинкою в цьому випадку є минулорічне російськомовне видання. Як на мене, це книга, яку треба читати всім – і тим, хто знає історію, і тим, хто її не знає. І особливо тим, хто думає, що знає її. Мирослав Попович говорить про історію минулого століття, як про історію нашої спільної хвороби. Іноді це читати важко, але завжди корисно", – розповідає Жадан.


2. "Антологія української поезії ХХ століття" (А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2016)

"1 280 сторінок поезії. Для всіх, хто має сумніви чи висловлює скепсис щодо можливостей української літератури. Дивовижна книга. Книга, що, на мою думку, справді має бути в кожній бібліотеці", – переконаний письменник.


3. "Відвага і страх" Олі Гнатюк (Дух і Літера, 2015)

"Про Львів часів Другої світової війни. З огляду на те, наскільки болючими й непроговореними лишаються для нас питання, пов’язані із зовсім недавньою історією, важко переоцінити важливість цієї праці. Схоже, нам усім так чи інакше доведеться в ближчому майбутньому давати відповіді на дуже незручні питання. Краще за все мати при цьому підтримку у вигляді таких книг, як книга Олі Гнатюк", – переконаний Жадан.

Читайте також: 24 сучасних українських письменники, яких варто прочитати

4. "RECвізити. Антологія письменницьких голосів" (Видавництво Старого Лева, 2015)

"Два томи письменницьких інтерв’ю, які зробила Таня Терен. Розумію, що розмови з письменниками – лектура специфічна, але в українських реаліях це іноді набагато цікавіше, ніж те, що самі письменники пишуть у своїх книгах. У будь-якому разі це видання дає дуже цікаву і багато в чому показову характеристику українського письменства останніх десятиліть", – додає письменник.

5. "Улісс" Джеймса Джойса (Видавництво Жупанського, 2015)

"Джойс, звісно, до української літератури стосунку не має, але сам факт появи цього перекладу знаковий і важливий. Важко уявити собі нормальну повноцінну літературу, без перекладеного Улісса. Тож добре, що він, зрештою, з’явився. Алілуя!", – зазначає жадан.

Довідка: Сергій Жадан – один з найіменитіших і найбільш видаваних сучасних українських літераторів. Освіту здобув у Харківському педагогічному університеті. За 20‑річну творчу кар'єру проявив себе як поет, прозаїк, публіцист, перекладач і фронтмен гурту "Жадан і Собаки в космосі". Він написав понад два десятки книг прози і поезії, випустив чотири музичних диски. Його твори перекладені десятками мов, в тому числі англійською, литовською, німецькою і польською. Лауреат багатьох літературних премій.

До слова, нещодавно Сергію Жадану за книгу "Месопотамія" присудили премію у номінації "За видатні досягнення у галузі художньої літератури".