Якщо ви вже дістались до найромантичнішого міста на планеті, не пошкодуйте кільканадцять євро і таки підніміться на найвпізнаванішу вежу світу.

Ціна квитка залежить від того, наскільки високо ви хочете піднятись. Але й тут можна зекономити.

Замовити столик в ресторані

Звісно, можна відпочивати з шиком і потрапити на Ейфелеву вежу без черг та на окремому ліфті. Для цього треба замовити обід чи вечерю в одному з ресторанів на вежі.

Дивіться також: Ейфелева. Свіжий погляд на залізну леді

Обід на одну особу у ресторані "Ейфелева вежа 58", що на першому поверсі, обійдеться у щонайменше 42 євро. Вартість вечері починається від 87 євро.

Поїсти у ресторані "Жюль Верн", що на другому поверсі, буде приблизно вдвічі дорожче.

Купити квитки онлайн

Якщо ви не маєте наміру обідати в ресторані на вежі, але й не хочете вистоювати довжелезних черг, краще подбати про квитки заздалегідь. Їх можна придбати на офіційному сайті найвідвідуванішої туристичної пам'ятки світу.

Щоб піднятись ліфтом з підніжжя на перший і другий поверх, за квиток для одного дорослого доведеться викласти 11 євро. Якщо ви мрієте побачити увесь Париж з самого вершечку Ейфелевої вежі, то такий квиток коштуватиме 17 євро.

Щоправда, ці квитки треба купувати задовго до подорожі. Так, наприклад, станом на кінець березня, доступні для придбання онлайн лише квитки починаючи з середини травня.

Мінусом таких перепусток є те, що вони строго прив'язані до часу. При купівлі ви обираєте вільну годину, о котрій би хотіли підніматись. Якщо раптом ваші плани зміняться, ні повернути, ні обміняти придбаних квитків вже не зможете.

Квитки на вході

Якщо ви вже в Парижі, але квитка заздалегідь не купували, доведеться трохи постояти в чергах, бо на Ейфелеву вежу вони є завжди.

Можна прийти ввечері, тоді людей буде дещо менше. Влітку вежа працює з 9:00 до півночі, у всі інші сезони – з 9:30 до 23:00.

Якщо ви не полюбляєте фізичних навантажень і віддаєте перевагу ліфту, а не сходам, то за квитки доведеться викласти стільки ж, якщо б ви бронювали їх онлайн: 11 чи 17 євро за підйом на 2-й чи 3-й поверхи відповідно.

Дивіться також: Електробус без водія запустили в Парижі

Якщо ви повні енергії і відчуваєте в собі сили піднятись на перший і другий поверхи Ейфелевої вежі пішки, то сміливо прямуйте до південного входу. Там, зазвичай, ще й найменші черги.

Вхідний квиток на 1-2 поверхи для одного дорослого коштуватиме 7 євро.

Досхочу насолодившись краєвидами і роздивишись експозиції, можете підніматись на третій поверх. На другому поверсі за 6 євро купуєте квиток і ліфт довезе вас на сам вершечок.

Всього за 13 євро вам відкриється неперевершена панорама на цілісінький Париж! Повірте, ці спогади залишаться з вами на все життя.

Читайте також: Експерти назвали найдешевший напрямок для відпочинку в Європі

До речі, діють знижки для молоді віком від 12 до 24 років, дітей, інвалідів та безробітних при наявності відповідного документу. Діти віком до 4 років піднімаються на вежу безкоштовно.

Вдалих мандрів і незабутніх вражень!