31 березня 1889 року відбулося урочисте перше сходження на Ейфелеву вежу.

Її збудували як тимчасову споруду до відкриття паризької Всесвітньої виставки, але красуня вже стоїть на своїх "чотирьох" майже півтора століття.

Недарма вона є найвпізнаванішою і найвідвідуванішою туристичною пам'яткою планети. Щороку на вежу піднімається приблизно 7 мільйонів людей.

Саме її найбільше хоче побачити кожен, хто вперше приїжджає до Парижа.

Словами важко передати те неймовірне відчуття, коли перший раз бачиш цю красуню перед собою. Вона, як гігантська скеля, з'являється поміж будинків і виглядає набагато величнішою, ніж на фото.

Прекрасний вид на залізну леді відкривається з площі Трокадеро, де завжди багато туристів, які хочуть зробити з нею найвдаліший кадр.

Читайте також: Французи придумали, як захистити символ Парижу від терористів

Після кривавих терактів 13 листопада 2015 року, внаслідок яких у Парижі загинуло 130 людей, по всій Франції досі введений надзвичайний стан.

Дуже неоднозначні відчуття виникають, коли, крім поліції, на вулицях, бачиш військових у повному екіпіруванні і з автоматами.

Тому не варто дивуватись, що при вході у будь-яку визначну пам'ятку вас просканують металошукачем і попросять показати, що несете в сумці. При вході на Ейфелеву вежу це роблять двічі.

На саму вежу можна піднятись з чотирьох сторін – це можна зробити, як сходами, так і ліфтом. Комбінований квиток, щоб піднятись на перший і другий поверхи сходами обійдеться у сім євро, а щоб ліфт довіз вас на третій (бо сходів туди вже немає) доведеться викласти ще 6 євро.

Дивіться також: Фотофакт: Ейфелева вежа в кольорах ЛГБТ-прапора

Щоб не заблудитись у чотирьох сторонах світу на першому поверсі Ейфелевої вежі теж є свої вказівники: вулиця Гюстава Ейфеля чи Мистецтва і наук.

Враження від перебування на висоті 280 метрів над рівнем Парижа залишаться надовго, а неймовірний краєвид запам'ятається на все життя. Коли будете в Парижі не пошкодуйте викласти кілька євро, щоб здійснити цю заповітну мрію.

Після того, як спуститесь з Ейфелевої вежі, можна відпочити на Марсовому полі. Звідти відкриваються чудові краєвиди на залізну леді і саме там і місцеві, і туристи люблять просто повалятись на траві у сонячний день.

Всі фото автора

В Парижі найголовніше – насолоджуватись :)

Приємних подорожей!