В об'єктиви фотографів опиняються різні предмети, істоти та навіть люди, пише Сameralabs.

Цікаво Магнетичне світло та дивовижні пейзажі: фотографії маяків, від яких перехоплює подих

Феномен оптичних ілюзій

Світлини таких митців підштовхують аудиторію до нетривіального мислення, пропонують глянути на речі ширше та усвідомити, що реальність довкола дійсно обмежена лише одним – нашою уявою.


Ноги, рука, людина? / Фото Джона Паддлера

Оптичні ілюзії виникають, коли глядацьке сприйняття об'єктів або явищ не відповідає реальності. Хоча, слід зауважити, що будь-яке сприйняття в деякій мірі ілюзорне, оскільки генерується мозковими механізмами.


"Камера відеоспостереження" / Фото Едаса Вонга


Дівчинка "випускає" пташок у Лондон, 2014 рік / Фото Пау Бускате

Феномен глядацьких перцепцій, що не відповідають фізичній реальності, використовують не лише в художній фотографії, а й живописі та дизайні. Там цілеспрямовано добиваються викривлення перспективи та створення оптичних ілюзій. У об'єктиві опиняються люди у невагомості чи у польоті, найрізноманітніші природні явища та навіть чудернацькі пейзажі.


Святий кіт або оптична ілюзія / Фото Серкана Текіна

Епоха цифрових технологій відкрила можливість польоту думки та експериментів у фото для кожного. Проте значно цікавіше, коли автору не потрібно використовувати комп'ютерну графіку, а екстраординарні кадри створюють лише оригінальними ідеями. Інколи доводиться досить сильно постаратися, підготуватись, провести технічний розрахунок і підібрати правильне освітлення. В інших – все вирішує точка зйомки, яка дає можливість цілком звичайні речі висвітлити в нових аспектах із новим значенням.


Кіт з продовженням, який живе у Стамбулі, 2020 рік / Фото Серкана Текіна


"Підперти хмари" / Фото Денис Черіма


"Забери мене в політ" / Фото Тіаго Сілва