До такого висновку дійшли американські вчені з Національного інституту проблем старіння, опублікувавши дані про свої дослідження в журналі Alzheimers and Dementia.
Читайте також: Дієтолог пояснила, чому не можна вечеряти фруктами
Дослідники проаналізували дані Балтиморського дослідження старіння, яке було одним з найбільш тривалих в сучасному науковому світі. Під час дослідження вчені відстежували неврологічні, фізичні та психологічні дані учасників впродовж кількох десятиліть.
Загалом проаналізували 4 групи пацієнтів: ті, що мали симптоми Альцгеймера за життя; пацієнти, у яких підтвердили хворобу Альцгеймера за допомогою дослідження головного мозку; люди, у яких за життя не було видимих симптомів деменції, але її ознаки були виявлені у мозку при розтині після їх смерті; контрольна група здорових людей в питанні хвороби Альцгеймера.
Як з’ясували вчені, чим вищий рівень глюкози у різних областях мозку людини, тим більш яскраво у неї проявлялися проблеми з пам’яттю, а також слабнуть інтелектуальні здібності.
Вчені провели ще один етап дослідження, під час якого з’ясували, що в людей зі слабоумством мало ензимів, які розщеплюють глюкозу.
Третя і завершальна фаза дослідження – це співставлення прижиттєвих показників цукру в крові пацієнтів з рівнем глюкози в тканинах мозку. Результати вивчення цього питання показали, що у людей з підвищеним рівнем цукру в крові відзначалася і висока концентрація глюкози в мозку.