Коли чуєш, що Бессон зняв найдорожчий французький фільм, мимоволі очікуєш, що це буде щось неймовірне. І якщо "Валеріан" багато чим грішить чи не дотягує до очікувань, то антураж, глибина та різноманіття зображеного світу, викликають щире й голосне "вау".

Також у кіно: "Атомна блондинка": красиві бійки, слабкий сюжет

Розмах у стрічки неабиякий. З усіх сторін рябіє різноманіттям рас, локацій, мов. Бессон показує нам світ майбутнього, де ходять за покупками на ринок в іншому вимірі (але стабільно купують там непотрібний мотлох, бо ці ритуали непідвладні часу). Космічна станція Альфа нагадує величезний міжпланетний мегаполіс і зачаровує своїм виглядом та вмістом. Одна прогулянка Валеріана по місцевій "Райській алеї" чого варта.

Фільм починається із короткої історії розвитку станції Альфа, де потік новоприбулих тисне руку команді станції під пісню Девіда Боуі. Вже із цих кадрів зрозуміло, що "Валеріан" стане вражаючою мандрівкою.

Агенти Валеріан та Лорелейн постійно кудись поспішають, біжать цікавими локаціями, а ти сидиш у залі і хочеш зупинити кадр, щоб роздивитись навколо. Тут, як ніколи, хочеться мати в руках пульт. Враження, що глядачеві лише привідкривають ширму, за якою щось неймовірно масштабне. Ну ще би, місто тисячі планет не дарма так називається. Це просто треба бачити. Світ "Валеріана" прекрасний настільки, що за нього стрічці можна пробачити чи не все.

А пробачати є що. На фоні Корбіна і Лілу з "П'ятого елемента", герої відомих коміксів Валеріан та Лорелейн виглядають далеко не вражаюче. Підбір акторів активно критикують, і не безпідставно. Якщо Кара Делевінь ще виглядає переконливо і вписується у роль норовливого агента, для якої поклик серця важливіший за статут та правила, то Дейн Де Гаан не скидається на крутого ловеласа, який бездумно поринає в пригоди і вічно наривається на проблеми. Не те щоб за розвитком стосунків Лорелейн і Валеріана було цікаво спостерігати, але з'являється підсвідома подяка творцям за те, що не споганили фільм порціями ніжностей та драми.

Більше тішать око другорядні персонажі фільму. Наприклад, три торгаші, які завжди мають інформацію на продаж і готові розповісти її за 100 бадулів, але по 100 кожному торгашеві! Знялась у "Валеріані" і співачка Ріана, яка, до речі, непогано дивиться в кадрі і сміливо може зіграти у менш епізодичній ролі.

"Валеріан" – далеко не типовий голівудський блокбастер. Він свіжий, оригінальний і безсумнівно вартий уваги. Стрічка не стане другим "П'ятим елементом", але Люк Бессон постарався на славу, і це видно в кожному кадрі. Оскільки головне у цьому фільмі – картинка, рекомендуємо дивитись в IMAX.

Також у кіно: "Дюнкерк": війна на суші, у повітрі, на воді та в головах