Мілан не славиться надміром історичних пам’яток, тому щоб оглянути головні історичні місця двох днів буде цілком достатньо. Якщо ж у вас буде трохи більше часу, то можна влаштувати екскурсію музеями, прогулятися бутиками найвідоміших брендів або ж відправитись до казкового озера Комо.

Читайте також: Осінні вихідні в Європі: топ-5 бюджетних маршрутів з України

Собор Дуомо


Головна окраса Мілану – собор Дуомо

Величний собор Дуомо – місце, яке не можна пропускати під час візиту до Мілану. Навіть якщо ви не великий любитель такого роду архітектури, третій за величиною християнський храм у світі неодмінно зачарує красою. Його варто оглянути з усіх сторін, уважно роздивитись зсередини та обов'язково піднятися на дах.


З даху собору Дуомо відкривається неймовірний краєвид

Величезний дах собору Дуомо виглядає немов невеличка вуличка і є повноцінним оглядовим майданчиком, з якого відкривається прекрасний краєвид на Мілан. Звідси можна добряче помилуватися як площею перед собором, так і сучасною частиною міста. Обійдеться таке задоволення у 5 євро, якщо підніматиметесь сходами, та 7 євро, якщо захочете скористатися ліфтом.

Галерея Вітторіо Емануеле II


Кожна фреска у галереї Вітторіо Емануеле II – витвір мистецтва

Галерея Вітторіо Емануеле II – це один з перших європейських торгових пасажів, який виконує свою безпосередню функцію і до сьогодні. Ще на початку 20 століття тут відкрився перший у світі бутік всіма знаної Prada. Знайти галерею просто – вона розташована одразу ж поблизу собору Дуомо.


Вигляд на центральний вхід до галереї Вітторіо Емануеле II

Окрім більш ніж 30 магазинами топ-брендів, галерея приваблює туристів фресками та вітражами. А у центрі пасажу є славнозвісне зображення бика, про яке ходить чимало легенд. Одна з них закликає покрутитись на пікантному місці рогатого – кажуть, такий ритуал приносить щастя.

Замок Сфорца


У замку Сфорца зберігся автентичний дух Сердньовіччя

Менш ніж півгодини знадобиться, щоб дійти від центральної площі Мілану до одного з символів міста – середньовічного замку Сфорца. Зараз у ньому відбуваються покази мод та урочистості, а колись це була знатна резиденція місцевих герцогів.

Читайте також: Як відпочити безкоштовно. 3 перевірені способи

Вхід у замок – безкоштовний, платними є лише музеї, розташовані у його приміщеннях. Втім і без музеїв у ідеально відреставрованому замку є на що подивитися. Врешті, вдосталь погулявши середньовічною спорудою, варто вийти у парк Семпіоне, який розташований одразу ж за виходом з замку. Тут жителі Мілану зазвичай займаються спортом, влаштовують пікніки та відпочивають від міського гаміру.


Іноді у парку Семпіоне влаштовують концерти

Арка миру


Щоб побачити Тріумфальну арку, не обов'язково їхати в Париж

Одна з головних окрас парку Семпіоне – Арка миру, яку збудували за наказом Наполеона та яка є аналогом Тріумфальної арки в Парижі. Арку прикрашає громіздка бронзова колісниця. Цікаво, що спершу вона "дивилася" у сторону Франції, але після того, як політична ситуація змінилася – "погляд" колісниці повернули на центр Мілана.

Район Навільї

Район Навільї – це невеличка Венеція посеред Мілану. Він складається з п'яти каналів, найвідоміший з яких – Навільо-Гранде. У цьому районі розташовані багато затишних ресторанів, мистецьких майстерень, антикварних магазинів та атмосферний блошиний ринок.

Ввечері район перетворюється на центр розваг – тут можна покататися на круїзних човнах чи смачно поїсти.

"Зелені" хмародери


"Зелені" хмародери – це справжні горизонтальні парки

Мілан – це сучасне європейське місто, і воно славиться не лише древньою, а й яскравою новітньою архітектурою. Одними з новітніх символів столиці мод безумовно є "зелені" хмародери.

Хмародери Bosco Verticale – це дві будівлі висотою 80 та 111 метрів, густо вкриті деревами та кущами. Міланці пишаються своїми вертикальними парками, які доводять, що навіть сучасні мегаполіси, у яких немає вдосталь місця для повноцінних парків, можуть бути зеленими.

Озеро Комо


Озеро Комо – райський куточок з помпезними віллами та неповторною природою

Неподалік від Мілану розташоване популярне серед знаменитостей озеро Комо. На його берегах розташовані вілли як італійських багатіїв, так і зірок Голлівуду. Для візиту у цю казкову місцину варто виділити цілий день.

Довкола озера розкидані невеличкі містечка з затишними вуличками, шикарними віллами та садами. Сміливо сідайте на кораблик та пливіть вздовж озера – захват гарантований.

Фото: Unsplash, Getty Images