Автостопом по Європі

Значна частина витрат у мандрах – це гроші на дорогу. Добратися до омріяного міста машиною, потягом чи літаком зазвичай доволі дорого. А велосипедом далеко не заїдеш, хоча є й такі мандрівники. Навіть, користуючись лоукостами, пересадками, раннім бронюванням – ця сума залишається значною… То що ж робити?

Читайте також: Потяги з України до Європи: усі напрямки і ціни

Якщо ви маєте авантюрну натуру, любите спілкування та хочете справжніх пригод – пропонуємо вам автостоп. Це вид пересування, коли водії безкоштовно підвозять мандрівників. Будьте готові до кількох пересадок, іноді можливо доведеться провести на дорозі кілька годин в очікуванні попутки. Але ви доберетеся до місця призначення абсолютно безкоштовно, плюс отримаєте нові знайомства та години цікавого спілкування.

В автостопі потрібен гарний гумор

Не треба відкидати цей вид пересування, бо вважаєте себе занадто дорослим. Далеко не лише студенти можуть так мандрувати! До речі, є чимало забезпечених людей, які мандрують автостопом заради пригод і відчуття справжньої свободи. В Україні цей вид мандрів лише набуває популярності, а от добравшись в Європу – проблем буде менше, адже тут це популярно давно. Проте є країни, де автостоп заборонений законом! Радимо поцікавитися під час планування подорожі.

Ось кілька правил вдалого автостопу:

 1. Стоп може зайняти багато часу. Врахуйте це, коли плануєте відпустку. Бо поспішаючи, нічого не вдасться.

 2. Виберіть вдале місце. Широка обочина, де водій зможе зупинитися. Не на повороті і не на підйомі. Шляхи часто пролягають автобамами, де звісно про стоп не може бути й мови. Також можна стопити поблизу заправки, на в’їздах і виїздах з автобаму, автобусних зупинках, паркінгах для фур (тут до речі часто бувають безкоштовні туалети, душі, альтанки для перекусу і відпочинку). Аби обрати найкраще місце – можете скористатися цим сайтом.

 3. Вас має бути добре видно. Стопери зупиняють машини, випрямивши руку і піднявши уверх великий палець. Бажано мати з собою табличку з написом, куди ви їдете. Так як пересадок може бути кілька, з собою майте кілька картонок і маркер. Якщо вам пропонують проїхати лише частину шляху – не відмовляйтеся. Але й слідкуйте за тим, щоб не збитися з шляху.

 4. Найкраще мандрувати у парі: хлопець, дівчина. Дещо небезпечніше буде мандрувати двом чи одній дівчині. Якщо ж ви відчайдуха і вам нічого не страшно, не забувайте скидати рідним своє місце перебування і номери автомобілів, в які сідаєте. Якщо вас більше ніж двоє – розділіться. Бо шансів мандрувати автостопом великою компанією не так багато.

 5. Не всі в курсі, що таке автостоп. Тож одразу попередьте водія, що грошей ви не будете платити. Так уникнете проблем в кінці мандрівки.

 6. Ви їдете безкоштовно, тож ваша оплата – цікаві розмови з водієм. Не мовчіть. Для цього вас і взяли в свою машину. Ну і, звісно ж, ви не можете диктувати правила. Коли зупинятися, яку музику слухати – вирішує водій.

 7. Ну і найголовніше – гарний настрій! Автостоп треба сприймати як частину пригод, а не просто пересування. Тоді ви отримаєте справжню насолоду.

КаучСерфінґ

Окей, з дорогою розібралися. Ну приїхали ви в омріяне місто, а жити то нема де… Не на вокзалі ж вам спати! Можна звісно взяти намет і поселитися у спеціальних кемпінгах. Це явище сезонне і не зовсім безкоштовне, але бюджетне.

У багатьох країнах можна дешево поселитися у хостелі. Але є країни зі значно вищим рівним життя, ніж в Україні, і хостел там обійдеться доволі дорого. То що ж тоді?

Хочемо запропонувати вашій увазі КаучСерфінґ. Що це таке? Одна з найбільших у світі мережа гостинності: об’єднує понад 3 мільйони людей у понад 200 країнах світу!

Як це діє?

Все дуже просто. Треба зареєструватися в мережі, в ній учасники безкоштовно запрошують інших учасників на ночівлю. Хтось має можливість запропонувати окрему кімнату, хтось лише спальне місце. Але без даху над головою вас не залишать.

Учасники КаучСерфінґ здебільшого цікаві і неординарні люди, спраглі до пригод. Тож разом з житлом отримаєте нові знайомства та гарно проведений час. КаучСерфінґ – це не лише житло. Це обмін ідеями, думками, міжкультурне пізнання та толерантність. Крім того, ви можете запросити гостей до себе. Чим ви гостинніші – тим вищий у вас рейтинг і у підсумку буде легше знайти гарні варіанти для себе під час мандрівки.

CouchSurfing: шанс найти нових друзів!

Переживаєте за свою безпеку? Є ціла низка інструментів, що дають можливість дізнатися думку інших учасників про певного користувача, система верифікації імені та адреси користувача. Адміністрація сайту розсилає всім учасникам інформацію про правила безпеки та про виявлених шахраїв. Хоча 100% гарантії у вас й нема, але КаучСерфінґ – це доволі безпечно.

Кілька правил вдалого КаучСерфінґу:

 1. Зареєструйтеся на сайті couchsurfing.org. Треба вказати своє ім'я та прізвище, email, username, пароль, вибрати мову, вказати місто проживання, стать і дату народження. А також написати як ви дізналися про сервіс.

 2. Не лише користуйтеся чужою гостинністю, але й запрошуйте до себе. І не лише тих людей, в яких гостювали самі.

 3. Найцінніші дані, на які варто орієнтуватися, обираючи до кого поїхати чи кого запросити: друзі, коментарі та відгуки.

 4. В листі поясніть чим вас зацікавила людина, а не її житло.

 5. Чітко вказуйте дати прибуття і відбуття. Не зловживайте гостинністю.

 6. Пам’ятайте, ви не просто шукаєте житло. Ви шукаєте нових знайомств і друзів. Тож привезіть з собою невеликий подарунок, запропонуйте провести час разом, попросіть провести для вас екскурсію. Але не будьте надміру нав’язливими. Проводьте час з насолодою.

Волонтерство

Є ще один спосіб побачити світ повністю або частково та безкоштовно. Але для цього треба трішки альтруїзму. Готові? Тоді пропонуємо вам волонтерство. Різноманітні програми дозволяють помандрувати і допомогти іншим.

Зазвичай волонтерів забезпечують житлом: хостели, переобладнані школи чи приймаючі сім’ї та повністю чи частково харчуванням. За вами дорога і та робота, яку на вас покладуть. Дуже часто волонтери займаються з місцевими дітьми, відновлюють пам’ятки архітектури, прибирають заповідники.

Літній волонтерський табір в Україні GoCamp

Якщо ви студент зверніть увагу на AIESEC. Однак волонтерство не лише для студентів! Ним часто займаються дорослі і заможні люди. Адже це знову ж таки обмін досвідом, міжкультурні зв’язки, мовна практика, море вражень і самовіддача.

Читайте також: Волонтерство у 60: як залишатися активним у будь-якому віці

Особливих порад щодо волонтерства немає, все залежить від програми, яку ви оберете. Головне, щоб бажання займатися волонтерством було у вас від чистого серця, тоді ви отримаєте істину насолоду.

Редакція 24 Каналу бажає вам цікавих мандрів, нових друзів та незабутнього літа!