Перед створенням серіалу "Чорнобиль" автори ідеї детально вивчили хроніки, але однаково допустилися помилок у сюжеті. Проте, як зазначив Крейг Мезін в інтерв'ю для ТСН, це було зроблено навмисно і обдумано.

Читайте також: Сценарист "Чорнобиля" Крейг Мезін розповів, чи буде у серіалу продовження: подробиці

Першим аргументом було те, що на меті знімальної команди було вмістити події двох років у п'ять серій. Серйозною відмінністю було те, що вертоліт, який падав у реактор, довелося змістити у часі на півроку. В іншому випадку саме цю драматичну сцену, яка, на погляд Крейга Мезіна, була дуже важливою, не вдалося б вмістити у серіал. Також сценарист зізнався, що перебільшив потужність другого вибуху, який міг відбутися на АЕС, якщо б туди потрапило паливо з реактора.

... Є згадка про шахтарів, які роздягаються догола. Я взяв це звідти (з книги білоруської письменниці, лауреатки Нобелівської премії з літератури Світлани Алексієвич, – LifeStyle 24). Інші люди кажуть: такого не могло бути, що ж, це просто різні погляди. Точніше, різні спогади. Але суть в тому, що я цього не вигадав, я б такого не придумав. Та є і помилки. Їх небагато, в основному це або свідомий художній вибір, або різні думки. Але я вдячний людям, які дивляться серіал і розбирають його на дрібні деталі. Я не боюся помилятися,
– зазначив сценарист "Чорнобиля" Крейг Мезін.


Момент перед падінням вертольота в реактор / IMDb