Ініціатор показу "Палаючих дверей" ("Burning Doors") у Києві – Андрій Хливнюк, який з 2015 року співпрацює с БВТ. У виставі звучить музика гурту "Бумбокс".

Читайте також: Куди піти у жовтні: концерти та вечірки, які варто відвідати

Вистава про свободу і здоровий глузд, що сколихнула світ! Актори і режисер без перебільшень викладаються цілковито і повністю, – відзначив Хливнюк.

Головна мета вистави – привернути увагу світової спільноти до неможливості політичних переслідувань у ХХІ сторіччі. Білоруський Вільний Театр розпочав світові гастролі вистави "Burning Doors" восени-2016. Саме з того часу по всьому світу разом із показом вистави була розгорнута громадська кампанія за звільнення політв’язнів та, зокрема, Олега Сенцова, до якої долучилися ряд відомих діячів культури й громадських діячів з усього світу.

Сама вистава має незаперечну культурну цінність, що визнано світовими ЗМІ й отримала найвищу оцінку від більшості впливових театральних критиків. Так, газета The New York Times назвала "Burning Doors" третьою найбільшою театральною подією 2017 року.

Жодна британська театральна компанія не може зробити такого рівня інтелектуальної, емоційної і політичної інтенсивності у свої вистави. Білоруський Вільний Театр і "Палаючі двері", – приголомшливі, – написав оглядач Кеол Уодис у виданні Reviews Gate.

"Через всю виставу пройшов величезний потік фізичного театру, коли актори вкладали пласти своїми тілами і пролітали у повітрі. Був гумор, але в основному це було болісно – особливо фрагмент Кирила Константинова, який заплакав і помочився на сцені, щоб заховати і задушити емоції свого минулого", – відзначає The Guardian.

"Палаючі двері" – потужний матеріал. Його тваринний гнів і відчуття несправедливості розчавлює вас, як вантажівка. Але навіть в цьому випадку пам'ятайте – ми просто глядачі. А людям, які на сцені, довелося пережити це пекло по-справжньому, – вважає Вікторія Садлер.

Вони відображають найменш привабливі аспекти життя по той бік колишньої "залізної завіси" з похмурою журбою, намагаючись показати Заходу, що насправді відбувається, і з очевидним бажанням домогтися змін, – акцентує увагу British Theatre Guide.

Вистава "Burning Doors" не тільки має незаперечну культурну цінність, а й стане ваговим приводом для привернення уваги соціуму в Україні до долі політичних бранців. Прибуток від продажу квитків буде переданий сім’ям політв’язнів. Проект реалізовано за підтримки Українського культурного фонду.

Що таке Український культурний фонд?Це державна установа, створена у 2017 році, на підставі відповідного Закону України, з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. Діяльність фонду, згідно чинного законодавства, спрямовується та координується Міністерством культури України.