Спадкоємці володаря Пулітцерівської премії драматурга Пола Зінделя заявили, що сценарій фільму "Форми води" копіює сюжет його п'єси "Дозволь мені почути твій шепіт", створеної в 1969 році, повідомляє The Guardian.

Читайте також: Оскар-2018: що треба знати про фільми, які претендують на головну нагороду

Так, сюжет фільму розповідає про глухоніму прибиральницю, яка працює в секретній лабораторії. Вона закохується в істоту-амфібію і намагається його врятувати. А в п'єсі Пола Зінделя розповідається про прибиральницю в секретній лабораторії, яка намагається врятувати дельфіна, який також проживав в лабораторії. Обидві лабораторії мали зв'язок із військовими експериментами, головні героїні закохалися в істоти та намагалися їх врятувати.

Родичі драматурга обурені, що ніхто не звернувся до них щодо авторських прав та не вказав у титрах імені Пола Зінделя. До того ж, сам фільм претендує на звання "Найкращий оригінальний сценарій".

"Ми вражені тим, що велика студія може зробити фільм, який, очевидно, скопійований з роботи мого покійного батька", – повідомив син Зінделя Девід.

Раніше були названі всі номінанти на "Оскар-2018". Найбільше номінацій отримала фентезійна драма Гільєрмо дель Торо "Форма води" – вона претендує на 13 статуеток. На другому місці військова драма Крістофера Нолана "Дюнкерк", представлена ​​в 8 номінаціях. Замикає трійку лідерів фільм "Три білборда на кордоні Еббінг, Міссурі", яка заявлена ​​в 7 категоріях